Новини

Він повернувся передової, аби «голосом» фотографій розповісти, як там - на війні. До Дня Гідності і Свободи в Хмельницькому музеї студії фотомистецтва відкриють виставку «Життя на «нулі».  Її автор – боєць АТО Юрій Величко. Світлини уже бачила наша знімальна група.

 «Юрій Величко з позивним «Фотограф» служив у 46 окремому батальйоні спецпризначення ЗСУ «Донас – Україна», був навідником танку і два роки фотографував  війну на Донбасі. «Свій серед своїх», навіть, під час обстрілів не випускав з рук фотоапарат. Зупиняючи мить, хотів, аби люди, які живуть мирним життям, побачили реальну картину того, що відбувається на передовій.

 

Інтерв’ю Віктор Данилевський –боєць АТО: « Зазвичай люди, які побували на війні, в зоні АТО, не люблять розповідати, що вони там пережили, через що їм прийшлось пройти. Юрій Величко спробував передати ті настрої почуття, відчуття свої, людей, які його оточували, які були там на «нулі» і передати в фотографіях».

 

Фотовиставка «Життя на «нулі» - це унікальні документи, в кожному з яких історія неоголошеної російсько-української війни. Це багатогранні воєнні будні і звичайні українські хлопці, які, донедавна, і гадки не мали, що саме від них залежатиме  доля України.  Якими є вони, і яким є їхнє життя на «нулі»: під кулями і вибухами, в окопах чи бліндажах; в яких умовах їм доводиться не лише жити, але й боронити свою Батьківщину.

    Інтерв’ю  Віталій Савін – директор Хмельницького музею студії фотомистецтва : « Я гадаю, що виставка має підняти патріотичний дух населення. Це потрібно кожному, люди відчують дух і настрій наших бійців і таким чином підтримають їх у війні проти ворога»

«Війна це не тільки ті жахи, про які ми знаємо. Вона загострює дуже багато аспектів людського буття , в тому числі і мистецтво. А мистецтво, яке народжено на передовій, це найпромовніший засіб розказати про те, що людина там відчуває.

Інтерв’ю Тетяна Юзепчук – волонтерка : «Я бачила фотографії Юрія Величка і можу сказати, що саме цими фотографіями передана реальність подій, які відбуваються на сході України. Я їжу на схід з 14-го року. Це наша історія, яку пишемо ми, маємо розповісти про це своїм дітям і тим людям, які не хочуть цього чути і бачити, а ми волонтери і військові це все пережили. Тих людей, які абстрагуються я прошу не бути байдужими до того, що відбувається».

Інтерв’ю Віктор Данілевський – боєць АТО 6 «Ці фото показують, як поряд межують в нас війна і смерть, розпач, віра в майбутнє і також зародження нового життя. Люди на «нулі», як названа данна фотовиставка, а ми знаходимся за межами цього нуля. Хочеться, що б люди прийняли з розумом, що відчувають ті хлопці і що відчули».

 «Фотовиставка «Життя на «нулі» триватиме у Хмельницькому музеї-студії фотомистецтва до 6 листопада».

У Шепетівці дві котельні відрізали від газу. Без тепла залишилися дві школи та будинки. Це  підтвердив заступник правління ПАТ «Шепетівкагаз» Анатолій Пращур. Приводом для таких дій стала ухвала Господарськог суду області про те, що місцева теплопостачальна компанія «Енергоінвест» не може використовувати блакитне паливо, допоки НАК «Нафтобаз» не надасть потрібні ліміти. Разом з тим жителі міста стережуть газопровід ,що  веде до центральної котельні. Біля цієї ж труби чергують і газівники. 

 

Автор. У Шепеітвці газівники перекрили подачу блакитного палива до двох котелень. Без тепла залишилися дві школи та будинки. Про це повідомив мер Шепетівки Михайло Полодюк. Підставою для таких дій стало рішення господарського суду області.

Титри: Михайло ПОЛОДЮК – Шепетівський міський голова

«ухвала прийнята господарським судом, якою відмовили «Енергоінвесту» брати газ в період поки їм не нададуть номінацій. Користуючись тим, що сьогодні рішення суду прийшло вони приступили до від’єднання. «зараз збираю освітян і всі працівників шкіл. Будемо радитися що робити».

Автор. Разом з тим жителі Шепетівки продовжують стерегти газопровід, що веде до центральної котельні.  Люди ще з п’ятниці не допускають газівників до труби  ,аби ті не перекрили подачу блакитного палива.  Розгорнули намет і організували цілодобову варту. Та з кожним днем, кажуть, їх підтримує все менше містян.

Титри: Марія НЕСТЕРЧУК – жителька м. Шепетівка

 «чергує нас в основному чоловік 15. Нових малувато. Люди втомилися. Мер до нас не приходить. Рішень як таких ніхто не приймає. 00:37-00:40

«А ми собі чергуємо тут, живемо у наметі»

Автор. Щоб не замерзнути у наметі,- встановили буржуйку. Час від часу мітингувальникам приносять поїсти та попити.

Титри: Олексій МАРЧИК – житель м. Шепетівка

« генератор нам привезли, щоб ми могли нагріти чаю собі, щось приготувати. Кожен день хто чим може тим допомагає.» 

Автор. Поряд із наметовим містечком чергують і працівники «Шепетівкагаз». У службовій машині. На камеру говорити відмовляються. А от заступник голови правління компанії Анатолій Пращук телефоном повідомив, що від’єднати газопровід їх зобов’язую закон

Титри: Анатолій ПРАЩУР - заступник голови правління ПАТ «Шепетівкагаз»

 « при несанкціонованому відборі газу газорозподільча компанія попереджає не менше, ніж за три доби споживача про те, щоб він самостійно припинив споживання газу. Якщо він цього не зробив, ми механічно від’єднуємо газопровід».

Автор. Мітингувальники запевняють : стерегти трубу будуть доки питання Шепетівки не розглянуть на засіданні Кабміну. Коли саме – інформації немає.  Вже до кінця доби Михайло Полодюк обіцяє дізналися про час та дату зустрічі у Києві. 

«Борітеся –поборете» - флешмоб із такою назвою відбувся у Хмельницькому до Дня гідності і свободи. Кілька десятків школярів і студентів прийшли до пам’ятника Героям Небесної сотні, аби вшанувати пам'ять полеглих за свободу України.

 

 

Катерина ГАЛКО, Хмельницький технологічний багатопрофільний ліцей імені Артема Мазура

Ми боролися, і будемо боротися далі, щоб показати всьому світу, що Україна, ми є на цій карті світу і що ми маємо свій суверенітет 0.39 – я можу зробити багато чого для України, як мінімум дивитися за чистотою, висловлювати свою громадську позицію, брати участь у таких заходах як сьогодні

Аліса КАРАЧУН, учениця Хмельницького колегіуму імені

Я хочу підтримати свою державу, щоб ми були державою, яка може побороти всіх, не розділяли нас: Крим, Донбас, це все – Україна, і ми хочемо, щоб вона була єдина

На цій же локації  двома годинами пізніше четверту річницю Революції Гідності вшановували представники громадських організацій. Біля пам’ятника зібралися  близько 2 сотень краян ,аби  вшанували пам'ять героїв Небесної Сотні та полеглих у боях на Сході держави.

 

Олексій Голеншин добре пам’ятає, як розпочиналася Революція Гідності на Хмельниччині. Чоловік долучився до мітингарів на головному майдані обласного центру 22 листопада 2013 року. Переконаний: Євромайдан переміг, а от Революція Гідності триває й досі.

Олексій ГОЛЕНШИН – громадський діяч

(Тому що десь на днях я бачив офіційну статистику: з більш, ніж 20-ти вимог, які були висунуті під час Революції Гідності виконані лише 6. Це – дуже мало для тих, хто на гребні цієї Революції отримав владу.

Ще один учасник Революції Гідності – Юрій Смаль зізнається: його особистий   Майдан розпочався відразу  із приходом до влади  Януковича. Переконаний – боротьба згуртувала націю.

Юрій СМАЛЬ – комендант хмельницького Майдану 2013 – 2014рр.

Ми згуртувалися в першу чергу, відродилися через ці події, як нація. В багатьох випадках – це і волонтерство, і добровольчі батальйони, це і безпосередньо участь кожного громадянина в російсько-українській війні. Я вважаю, що це – досягнення.

Усіх тих, хто не повернувся із Майдану та зони АТО, нині вшанували в  обласному центрі. До пам’ятника Небесній Сотні прийшли близько 2 сотень містян.

Апеляційний суд Хмельницької області залишив без змін вирок у справі кам’янецького «довічника» . Йдеться про  вбивство, що сталося у Кам’янці- Подільському  два роки тому у лютому.  Тоді засуджений вбив у  гуртожитку жінку, з якою того ж дня  познайомився  в одному із місцевих нічних клубів. Подробиці – далі у сюжеті.

 

На момент скоєння злочину чоловіку було 27. У квітні цього року його засудили  до довічного ув’язнення за умисне вбивство, вчинене з особливою жорстокістю.  Нині цей  вирок Апеляційний суд області залишив без змін. Вбивство, що інкримінують кам’янчанину, сталося  12 лютого 2015 року в одному із  Кам’янець-Подільських гуртожитків.  

Мешканка гуртожитку: Я прокинулася від страшного жіночого крику, це був такий крик, наче жінка терпить страшні муки, Потім прийшов чоловік, я сказала , ти чув крики. Так, чув. Може то родинні розбірки, може чоловік дружину сварить. Але, коли я вже почула, що вона кричить випусти мене, я зрозуміла - щось недобре. 

Зрештою, сусід вийшов у під’їзд, аби дізнатися, з якої квартири лунають крики. Там угледів підозрюваного, котрий уже тягнув тіло  на вулицю. Про побачене свідок повідомив поліцію. Правоохоронці, приїхавши на виклик, виявили  на смітнику поблизу гуртожитку оголене тіло жінки із вирізаними статевими органами. А її нутрощі знайшли неподалік - вбивця  викинув їх з вікна другого поверху. Убитою виявилась 26-річна кам’ячанка. Жертва і вбивця познайомилися у нічному клубі. Після вечірки вони поїхали до молодика у гості, де і сталося вбивство. Свій вчинок  чоловік  спочатку пояснити не зміг.  

Підозрюваний: Я точно нічого не пам`ятаю, бо був п`яний. Я відкрив очі, вона лежала на землі.

Чоловіку інкримінували одразу дві статті карного кодексу: умисне вбивство, вчинене з особливою жорстокістю та в насильницькому задоволенні статевої пристрасті неприродним способом із застосуванням фізичного насильства. У суді молодик визнав свою вину лише у вчиненні умисного вбивства. 

Технічний стан і готовність до зими всього пасажирського транспорту перевірять в обласному центрі. Таку акцію із назвою «Зима-2017» у Хмельницькому розпочали патрульні поліцейські та контролери Укртрансбезпеки. Їм допомагатимуть члени громадських організацій і самі перевізники. Ініціатори проведення акції кажуть, поставили за мету покращити перед зимою технічний стан маршрутівок і автобусів, тролейбусів і таксі.   

 

Віталій ДЗЮБА, начальник управління Укртрансбезпеки в області

Основні порушення, які ми зафіксували...

Новорічний ярмарок в обласному центрі перенесуть в іншу локацію. Про такий намір повідомили у міській раді. Намети розташують на майданчику біля кінотеатру імені Шевченка. Там продаватимуть новорічну продукцію, вуличну їжу і хенд-мейд. Також біля кінотеатру встановлять сцену та ялинку з 3-D ілюмінацією. Новорічне дерево з’явиться на майданчику вже 10 грудня, а от урочисто відкриють ялинку у день Святого Миколая. Ялинку на Майдані Незалежності цього разу встановлювати не будуть.

 

Володимир ГОНЧАРУК – заступник Хмельницького міського голови -  Так як вже основна ялинка міста біля кінотеатру, так само торгівельні заходи перенесемо на майданчик біля кінотеатру. Біли виділені кошти на ілюмінацію, була придбана ялинка з новим світлодіодним освітленням. Вони всі до 10 грудня будуть розміщені. 

«Всю правду про щеплення» озвучили у Хмельницькому. Тут відбувся круглий стіл, що зібрав разом спікерів зі всієї країни та небайдужих батьків. За даними обласного центру здоров’я, показники вакцинації у нашому краї на рівні, а в деяких випадках, і вище загальнодержавних: подеколи сягають 90-та відсотків. Але не всі батьки погоджуються своїх дітей вакцинувати. Усі «за» і «проти» вакцинації – зважували наші колеги.

 

Аріні усього 2 місяці. За цей час дівчинка отримує третє щеплення. Мама Аріни – Анастасія – за фахом, медсестра. Каже: відмовлятися від вакцинації думок не виникало.  

Анастасія БУЙНИЦЬКА – мама: Зараз у садочки не пускають, за кордон їздити тільки з прививками. Тому ми тільки за щеплення.

Ще одна відвідувачка медзакладу – Настя Ізмайлова, мама 10-тимісячного МАрка. Хмельничанка говорить: щеплення сину робитиме усі, бо це, на її думку, – єдиний спосіб захистити малого від небезпечних недуг.

Анастасія ІЗМАЙЛОВА – мама: Є хвороби, які не виліковні, на жаль. Хочеться перестрахуватися.а вдруг шо – а ми не зробили. А можна було б зробити.

Попри немалі суми, обидві мами вакцини купували. Хоча усі щеплення, що передбачені Календарем вакцинації, можна отримати безоплатно. Вони – не гірші за купОваних, переконує завідувачка амбулаторії.

Анжеліка БРУХНОВА – завідувачка амбулаторії ЗПСМ №11: Всі вакцини є якісними. Температурна реакція не несе загрози для здоров’я дітей.

Нині менше батьків відмовляються від вакцинації.

Анжеліка БРУХНОВА – завідувачка амбулаторії ЗПСМ №11: Якщо раніше відсоток щеплених дітей був 10-15, то зараз більше половини дітей, що живуть на дільниці, щеплені.

Є незначний відсоток дітей, яким щеплення робити не можна – кажуть медики. При цьому наголошують: деякі недуги, зокрема, діабет чи гастро\ентеро\логічні патології, не є протипоказаннями проти щеплень.

Ірина КОНДРАТЮК – педіатр, головний спеціаліст управління охорони здоров’я Хмельницької міськради:Навпаки, таких дітей треба в першу чергу щепити. Але в стаціонарі і під наглядом лікаря. 

Ольга Нєсмєянова, Ярослава Антошевська, Андрій Лазарук, Юрій Чорний для Інформаційного випуску.

Дочірні категорії

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler