Новини

Відчути сплеск  адреналіну, подивитися на людей з гори або просто відволіктися. Їх називають руферами – підкорювачами дахів. Ці молоді люди часто ризикують не лише власним життям , але й здоров’ям оточуючих. Про  небезпечну залежність від екстріму – про це далі у сюжеті. 

 

Хмельничанка Марія мешкає на останньому поверсі  багатоповерхівки ,що на  Пілотській.  Розповідає: будинок  облюбували руфери – підкорювачі дахів та шукачі адреналіну.  Тому у під’їзді зламані двері на горище, а грати- пошкоджені.

Марія ФУРСА, мешканка будинку.

- Кажду ніч, не дають спокою. В нас якраз виходять вікна, на балкон цей, і весь шум, свистять , співають, що роблять, ужас один. Не дають , нема спокою ні днем ні ночью.  і десь приходять Бог зна з яких вулиць, і сюди: а ми дивимся на город. От так отвечають.

На даху після візиту руферів - безлад: порожні пляшки, бите скло та пошкоджене покриття. Тому мешканці під’їзду неодноразово зверталися із скаргами до поліції: 

Анна СТРЕМБІЦЬКА,  інспектор зв’язків з громадськістю м. Хмельницького .

- Була виявлена група осіб ,але це були повнолітні  особи, які проводили свій час на даху будинку.  Була проведена профілактична бесіда і їх попросили залишити дане місце.

Руфери – це зазвичай молоді люди. Інколи навіть неповнолітні, захоплені пошуком екстремальних вражень  на дахах будинків, телевежах, будівельних  кранах.

Андрій. 

- Я б цим не займався, страшно. Дуже страшно, може щось трапитись і все, не тим більше таким молодим і померти, ні.

Кількість скарг на руферів  збільшується щоденно. Через шкільні канікули.  

Анна СТРЕМБІЦЬКА,  інспектор зв’язків з громадськістю м. Хмельницького.

- І хочеться звернутись зараз, особливо у літню пору, до батьків, будь-ласка, дивіться все ж таки за власними дітьми. А адже в них є багато вільного часу і потрібно веж таки трішки контролювати ці дії.

12-річний Ілля більше року тому теж шукав небезпечні пригоди на довгобудах. Робив навіть селфі своїх подвигів. До моменту, поки фото не знайшли батьки.

Ілля 

- Якесь своєрідне задоволення було, я лазив по заброшкам, да, сам зачіплявся ,  ну екстрім, це був екстрім. Коли мама побачила фотки, як я це все робив, вона дуже злякалася,  і почала мені говорити, що так не можна робити.

Психологи  вважають руфінг залежністю. І радять батькам більше спілкуватися з дітьми та попереджати про можливі наслідки подібного хобі.

Ольга ЗАХОЖА, психолог Хмельницького міського центру  сім’ї та молоді.

- Потрібно пам’ятати, якщо ти інформований , ти  вже частково є упереджений. І  розумієш  до чого це  може  призвести,  які можуть бути наслідки такої поведінки  і такого захоплення. 

Батьки Іллі знайшли вихід – спрямували енергію сина на щось корисне і безпечне. Тепер він займається боудерінгом – під наглядом та із страховкою піднімається на стіну:

Ілля 

- Я б побажав бути обережнішим, ну це їхнє рішення звісно. Або їхніх батьків, як вони дивляться за дитиною. Я думаю, це якось тупо.. вони ризикують своїм життям, і так не можна. 

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler