Новини

Уперше на сцені обласної філармонії звучатиме оперета українського композитора.  уцулка Ксеня»  Ярослава БАрнича -  несправедливо забута  і  мало виконувана  в  Україні.  Колоритна музика з елементами коломийок , легкий сюжет і веселі діалоги вперше оживуть на хмельницькій сцені

 

Її героїня - тендітна  гуцулка Ксеня.  Втілити  її на сцені Ользі Абакумовій  непросто. Бо ,каже, головне – це передати колоритність  образу.

Ольга АБАКУМОВА, виконавиця партії гуцулки Ксені.

- Знаєте,  гуцулка Ксеня, вона душа Карпат. Дівчина душа Карпат. Як для себе я бачу цей образ – мила тендітна дівчина, але потрібно передати цю ізюминку, ізюминку гуцулів.  

Хоча сам твір написано ще у 30-х роках минулого століття,  режисер  має власну концепцію постановки. Завдяки декораціям і образам,- дія на сцені обласної філармонії перенесеться на   сучасну  Гуцульщину. 

Богдана ЛАТЧУК, режисер-постановник. 

- Це буде відображатися і в костюмах, не буде абсолютно ніякої автентики, по образу це буде усе тільки символічно, перекликатися із гуцульським строєм, якісь елементи будуть використовуватися, так само і сценічний образ ви побачите, який буде вгадуватися.

За сюжетом родина українських емігрантів  приїздить,  щоб знайти молодому хлопцю наречену в  Карпатах. Тож веселощі, танці, коломийки  із запальним карпатським колоритом глядачам забезпечені.

У постановці задіяний  весь колектив : академічний симфонічний оркестр,  Козаки Поділля,  солісти,  хор і балет.

Олександр ДРАГАН,  диригент - постановник. 

- Гуцулку Ксеню ми запланували досить давно. Ми старалися  максимально відтворити авторську партитуру Ярослава Барнича, з Америки його внуки передали нам оригінальну партитуру, ми зробили набір цього тексту музичного, з рукописів його партитури, зробили деякі свої коректури невеличкі і виконуємо практично в оригіналі, як задумав сам автор.

Прем’єра відбудеться  14 вересня  і  17 вересня. Квитки у касі філармонії. 

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler