Новини

Молочарня ,що належить громаді, з’явилася у Красилівському районі. Причому, за ініціативи самих селян  ЩИборівської сільської ради. Пояснюють: десятиліттями здавали молоко заготовачам за зниженими цінами. Терпець урвався –  вони зорганізувалися у спілку. І ,навіть, гроші Євросоюзу для цього використали. Кажуть : справу налагодили так ,що від збирання сировини перейшли до прибуткового виробництва молокопродуктів.  

 

Кооператив створювали за гроші Щиборівської сільської ради, самих селян та – Європейського Союзу, куди подали проект та отримали підтримку. Спочатку тільки збирали молоко та возили в місто на молочарню, встановивши ціну вищу, ніж інші заготовачі. І за якісь півроку спілка стала вдвічі чисельнішою.

Галина БОЛЮХ, голова с\г кооперативу с. Радісне Красилівського району.

- Було десь 200 літрів молока в день-мало, але люди приєднуються. В травні був рекорд-здали 22 тонни молока, і на літр були менші затрати, і люди відчули переваги, що вони в кооперативі.

Десятки тонн молока наштовхнули на думку наладнати його переробку.

Галина БОЛЮХ, голова с\г кооперативу с. Радісне Красилівського району.

- Це-вигідніше, ніж сировина.

Новацію знову підтримав Євросоюз, а що саме виробляти, вирішувала громада. Після обговорень та деяких вагань зупинилися на сироварінні. Закупили обладнання, пройшли всі потрібні юридичні процедури, отримали дозволи та взялися виготовляти два види мяких сирів-бринзи та дієтичної «Ріккоти». Продукт варять без жодних хімічних домішок, тільки з натуральними ферментами, тому сири природного кольору, пахнуть винятково молоком та мають геть інший строк зберігання, аніж аналогічна продукція на полицях наших супермаркетів. 

Галина БОЛЮХ, голова с\г кооперативу с. Радісне Красилівського району.

- Строк зберігання не такий великий, як в інших, при певній температурі без її коливань це 30 діб.

На досягнутому в кооперативі зупинятися не хочуть та мріють про виробництво твердих сирів і вершкового масла-натуральних продуктів, котрих нам сьогодні так бракує, і які сміливо можна споживати всім. 

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler