Новини

Замість учениць- лелі,  джури- замість учнів . Такі соціальні статуси мають вихованці Великорадогощанської  школи Ізяславського  району. Та й саму школу по-між себе  називають не інакше як Січ. Про особливості патріотичного виховання – у сюжеті Дарини Денисенко. 

 

Так вітають гостей у цій незвичній школі. У навчальному закладі окрім загальнообов’язкових знань , навчають звичаям козацької доби. А на території освітнього закладу є власна Січ із куріннями, капличкою, світлицею та, навіть, смугою перешкод. А учні мають свій соціальний статус. Молодші хлопці – козачата, а старші – джури.

Богдан КАЛАУС – учень Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ступенів, Ізяславський р-н
- Посвята в джури проводилась так: забирали шапку одну, не з червоною балабуною, а з синьою. Мені вручили цю шапку. Задавали питання, і я зі своїм однокласником робили на майданчику, ремонтували майданчика.

Учениці школи також проходять посвяту. Молодших дівчат називають лелями, а старших – данами.

Галина - учениця Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ступенів, Ізяславський р-н

- Приходять бабусі, мами. Дівчата мають щось приготувати якусь страву. І якщо товариство ухвалить, то дівчат приймають в дани. Ми готували кашу, а також родовід по жіночій стороні.

Із звичної загальноосвітньої школи заклад перетворився на Великорадогощанську Січ ще у 2006 році. Ідею створити незвичний освітній заклад підтримали батьки. Задля патріотичного  виховання.

Надія ГАВРИЛЮК – керуюча дитячо-юнацьким об’єднанням «Великорадогощанське січове товариство»

- Створено воно було з метою об’єднання зусиль школи, сім’ї, громади для патріотичного виховання підростаючого покоління. Виховання на козацьких традиціях, на українських народних звичаях та обрядах.  Для того, аби дітям було цікавіше, ми побудували макет Січі. Місце для ватри у нас є. Це і ігровий майданчик, це і історичний майданчик. Тут діти можуть уявляти як жили козаки.

У школі навчаються учні з трьох сіл. Та попри це, навчальний заклад невеликий. Тут лише 30 школярів, та чотири дитини ходить у дошкільну групу. Вчаться учні за звичайною освітньою програмою. Але відмінності є.  

Надія ГАВРИЛЮК – керуюча дитячо-юнацьким об’єднанням «Великорадогощанське січове товариство»

- У музеї проходять уроки. Кожен вчитель має свою програму, де є додаткові відомості. Навіть заняття з історії можна провести, де в нас макет Січі.  

До того ж, у школі є додаткові гуртки, де більш поглиблено вивчають і козацькі бойові мистецтва, і різні техніки вишивання, писанкарства.

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler