Новини

Цукор нового урожаю на Хмельниччині дорожчатиме. Це попри те, що й буряк вродив, і минулорічні  залишки сировини чималі. Нову ціну прогнозувати не беруться. Але,кажуть, на неї суттєво вплинуть  затрати при цукроварінні.  Тему продовжує Тетяна Присикар.  

 

Пані Катерина торгує сільгоспродукцією на хмельницькому ринку вже кілька десятків років. Каже: щороку влітку доводилося змінювати цінники  на цукровому піску ледь не щотижня. А от цей рік став винятком. Усе через багатий врожай.

Катерина ЛУЦЬКОВА – підприємець

- Заводи зараз розпродають, тому що їм гроші потрібні. Ви ж знаєте, що базар – це гроші. Це всім вигідно. Так що в нас ціна – і зацвіла полуниця, і перецвіла, і сливи прийшли, а ціна одна – 18.

Передумов для  подорожчання цукру на Хмельниччині немає, - стверджують в обласному профільному відомстві. Бо і посіви солодких коренів цьогоріч збільшили, і в коморах залишилося ще близько 13-ти  тисяч тонн торішнього. Але  що ціна солодкого піску залишиться незмінною,  прогнозувати не беруться. Ба більше -  не заперечують, що вона може й «кусатися».

Олег ОМЕЛЯНЮК – директор департаменту агропромислового розвитку Хмельницької облдержадміністрації

- Передумови можуть бути тільки в тому, що збільшаться затрати на виробництво самої продукції – це газ, це світло. На сьогоднішній день всю ціну диктує ринок.

А поки експерти міркують, як втримати ціну, в аграріїв -  гаряча пора.  Переробляти цукрові буряки в області  взялися 5  цукрових  заводів  із 7ми існуючих.

Олег ОМЕЛЯНЮК – директор департаменту агропромислового розвитку Хмельницької облдержадміністрації

- Це Старокостянтинів, Шепетівка, Теофіполь, Наркевичі та Красилів. На сьогоднішній день Наркевичі вже почали переробку цукрового буряка. Інші – в процесі запуску. 

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler