Новини

Життя селян  колишнього хутора, а тепер – вулиці, віддаленої від села ГОлосків Летичівського району, -перетворилося на каторгу. Вони  два роки оббивають пороги чиновників різного рангу в надії прокласти дорогу до найближчої цивілізації. Однак, усе на марно. Тож не дивно, що селянам увірвався терпець, і вони настійно вимагають відповіді на обіцяні блага .  З місця події-наша кореспондентка.

 

Це-вуличний ліхтар над дорогою до села Голосків Летичівського району, яку жителі колишнього хутора Оренда звуть «сушею». Саме цим шляхом колишні хуторяни йдуть пішки по хліб  кілька кілометрів до магазину Голоскова. Ближче крамниці немає. 82-річний житель Оренди Микола Якович навіть придбав таку ж літню кобилу Майку, аби їздити в село по хліб. Бо добре пам’ятає останню поїздку дружини на велосипеді до магазину.

Марія МАТОВИЧ, дружина.

- Я вже ні на лісопєт…то впала, побилася.

Хата літнього подружжя-на краю Оренди, і це дуже лякає пенсіонерів.

Марія МАТОВИЧ, дружина.

- Тепер дуже страшно! І з двору все крали-каструлі…

Про власний магазин жителі Оренди навіть не мріють. Однак, хочуть, аби й до їхніх хат провели вуличне освітлення та насипали дорогу. Адже господарям трьох віддалених хат Оренди навіть до односельців треба йти чималий шмат дороги-точніше, бездоріжжя. Колись це був хутір, а тепер – вулиця Голоскова, хоча й дуже віддалена від села. Проте, жителі Оренди де-факто залишаються хуторянами. Їм уже не раз обіцяли прокласти дорогу й провести світло, але – пояснює староста-немає грошей.

Микола БУРЛАКА, староста с. Голосків Летичівського району.

- Якщо виділяють кошти, то цього року. Тут дорога на 50 тисяч, ну і світло також десь 300 метрів треба кабеля.

До старости через обіцяні блага цивілізації в селян накопичилося чимало претензій. Особливо-у тутешнього невтомного активіста Володимира Цимара.

Володимир ЦИМАР, активіст вулиці Оренда с. Голосків Летичівського району.

- До цього старости, я на нього показую пальцем, бо це ноль!

Обурення активіста можна зрозуміти: за два він обійшов уже всі можливі кабінети та познайомився чи не з усіма чиновниками.

Володимир ЦИМАР, активіст вулиці Оренда с. Голосків Летичівського району.

- Я вже два роки ходжу і пишу до всіх-і до Президента, і до Прем’єра.

Староста пояснює: не він-розпорядник коштів. Власне, певні кошти вже виділялися-навесні сюди привозили щебінь, але до осель на околиці Оренди дорогу не насипали. Та краще б ніде не насипали-каже інший активіст, обурений високою кваліфікацією робітника дорожньої служби.

Микола МАРЧУК, житель вулиці Оренда с. Голосків Летичівського району.

- Тямки не має, як горнути-то в забор, то Бог знане куди. А сюди приїхав-не можу горрнути! Тут 5 минут роботи! А вони хотят робити роками, мільйони грошей хотят!

Отримували прохачі й листи з різних організацій та усні обіцянки. Одна з них-що дорогу  зроблять у другому кварталі цього року. Чому цього не сталося, пояснює секретар Меджибізької селищної ради-голова наразі в відпустці.

Валентина БАЦЕВИЧ, секретар Меджибізької селищної ради.

- На другий квартал планували зробити дорогу, але потрібні були відпускні для освітян та оздоровчі. Тому перенесли на жовтень цього року. 

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler