Новини

На Проскурівській, 32 у Хмельницькому будують черговий заклад громадського харчування. Територію обгородили і вже навіть приступили до робіт. Все б нічого, але цей будинок має історичне значення для міста, переконують громадські активісти. Перший поверх вже й так зайнятий магазинами. Якщо перебудують і другий – Хмельницький втратить ще одну пам’ятку в історичній частині міста

 

Все б нічого, але двоповерхова будівля, яка з’явилася тут ще на межі 19-20 століть, має  історичне значення для міста, впевнена громадська активістка Альона Береза. Те ж саме пишуть хмельничани і у соцмережах - вулиця Проскурівська, мовляв, і й без того обросла мансардами та надбудовами. А це – знищення історії.

- Історичне хай би було для людей, походити, подивитися. 2. У Хмельницькому старі будинки постійно перебудовують, але на мою думку, нехай дизайн і архітектура залишаються як є.

Альона БЕРЕЗА голова ГО «Жіночий антикорупційний рух»

-  Якщо це є об’єкт історичної спадщини, то в нас є управління профільне в ОДА, яке займається такими об’єктами. І от ми звернулися до цього управління. Воно нам не надало чіткої відповіді, чи це об’єкт історичної спадщини, чи ні. Але ми притримуємося тієї думки, що якщо цей об’єкт в центральній частині міста, то він належить до культурної спадщини.

Насправді ж це й будинок уже не представляє історичної цінності, хоча ще донедавна  був у переліку об’єктів культурної спадщини. Торік Міністерство культури виключило цю будівлю зі списку.

Сергій ШПАКОВСЬКИЙ завідувач відділу охорони пам’яток історії та культури у Хмельницькій області

- Ця будівля статусу пам’ятко-охоронного станом на сьогодні не має. Чому? Тому що історики Києва розробляючи історико-архітектурний опорний план міста Хмельницького, переглянувши його автентичність,  рекомендували його виключити, що і було зроблено.

За понад сто років у цих стінах були і магазини, і корпус медучилища. Довго приміщення на другому поверсі пустували. У 2013 році міська влада на аукціоні вирішила продати ці площі. Їх купив ось цей чоловік – Олександр Крупа. Він - бізнесмен, викладач, має мільйонні статки, згідно із декларацією. Зараз очолює Хмельницьку обласну базу спеціального медичного постачання. Пан Олександр за згадану нерухомість у центрі Хмельницького віддав понад мільйон гривень.

Олександр КРУПА власник нерухомості

- В 2013 році на аукціоні ми викупили 375 квадратних метрів, це увесь другий поверх. Не було сказано нічого про те, що він входить до переліку об’єктів культурної спадщини. В процесі виготовлення документації ми про це дізналися, але на той момент він вже був виведений з переліку.

Власник переконує, що сам зацікавлений, аби цей об’єкт вписався у стиль Проскурівської. Теж саме кажуть і в обласному відділі охорони пам’яток історії та культури.

Сергій ШПАКОВСЬКИЙ завідувач відділу охорони пам’яток історії та культури у Хмельницькій області

- Враховуючи те, що він знаходиться в комплексній охоронній зоні, ескізний проект розглядався, поверховість. Звісно, що більше 3 поверхів там недопустимо, навіть мансарда була дискусійно прийнята.

Зараз ремонтники вже приступили до реставрації фасаду. Саме тому й обгородили будинок. Коли роботи завершаться – проектувальник поки не каже. 

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler