Новини

У хмельницьких загальноосвітніх школах  у рази зросла  вартість  груп продовженого дня. За твердженнями батьків учнів, ціна  стартує від 250 гривень і  ,залежно від закладу, варіюється до  650-ти. Виняток зроблений лише для дітей  пільговиків – за них заплатять із міської скарбниці.  Такі платні послуги у школах  встановлюються абсолютно  законно, - переконують місцеві освітяни. А от батьки в цьому не впевненні. Тому у ситуації просять розібратися і журналістів, і правоохоронців. 

 

Хмельничанка Ольга – громадський активіст та мама двох школярів  не приховує обурення: перебування у групі продовженого  дня цього року стало ще дорожчим. І це при тому, що закон гарантує їх безкоштовне функціонування.

Ольга ЯНЕВИЧ - ФЕДИШИНА - голова ГО «Батьківська ініціатива міста Хмельницького»

- Існує постанова Кабінету Міністрів України від 2009 року, яка називається «Про затвердження положення про групи продовженого дня загальноосвітніх закладів». Одним із пунктів, зокрема, пунктом третім, написано« ГПД в закладах державної і комунальної форми власності  функціонують за рахунок коштів відповідних бюджетів». Все, крапка.

Закон- законом, - переконують  посадовці, та от міський бюджет – не гумовий. І «потягти» такі витрати просто не в змозі.

Роман МИКОЛАЇВ – директор департаменту освіти і науки Хмельницької міської ради

- Передбачити на всіх ми не маємо змоги. Ми не можемо передбачити яка кількість захоче отримати цю послугу. уявити, що це стовідсотково – цього не витримає бюджет жодного міста.

- Це не вважається порушенням. Це існує вже давним-давно.

Головний освітянин Хмельницького каже: для  школярів – пільговиків групи продовженого дня таки будуть безкоштовними. Щоправда, про їхню ефективність  Ольга знає не з чуток.

Ольга ЯНЕВИЧ – ФЕДИШИНА – голова ГО «Батьківська ініціатива міста Хмельницького»

- Мої діти в минулому році відвідували такі групи  продовженого дня. Діти з 1 по 4 клас – це не домашнє завдання, не відпочинок, це – взагалі незрозуміло що. Це просто зганяють дітей з 1 по 4 клас, в яких немає жодної спільної теми, спільних домашніх завдань. Вони просто знаходяться в одному приміщенні і це називається група продовженого дня бюджетна.

Та, з’ясувалося, що безкоштовні групи продовженого дня у Хмельницькому таки існують. Принаймні, так стверджують у тутешній загальноосвітній школі №4.  Як бонус - у закладі ще й безкоштовні обіди.

Інна ШПИЧКО – директор Хмельницької ЗОШ 1 ст. №4

- …Цього року нам виділили кошти… окрім сніданків, ще й безкоштовні обіди….

Поки матеріал готувався до ефіру, нам стало відомо, що батьки хмельницького НВК №9 таки добилися права на безкоштовне відвідування  групи продовженого дня. А от представники «Батьківської ініціативи міста Хмельницького» подали заяву до поліції.

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler