Новини

А от вакцин від грипу в аптеках області немає. А епідемічний сезон вже розпочався. Аби попередити осінній вірус, цьогоріч Міністерство охорони здоров’я оновило перелік вакцин відповідно до штамів грипу. На території Хмельниччини їх циркулюватиме три - «Мічиган», «Гонконг» та «БрІсбен». Найнебезпечніший - перший. Це вірус грипу типу А  Н1N1. Епідеміологи вже проводять щоденний моніторинг кількості хворих. Та чи встигнуть подоляни, за бажання, зробити щеплення  – далі у сюжеті

В аптеки області і досі не надійшли вакцини проти грипу. А медики вже говорять про початок епідемічного сезону. Цьогоріч на Хмельниччині очікують одразу три штами грипу.

Лариса КАЛІНЕР - лікар-епідеміолог ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України»

 « Перший вірус грипу А «Мічиган», подібний до «свинячого». Другий вірус типу А «Гонконг». І третій вірус В «Брісбен». Перший штам, який подібний до свинячого, він на жаль несе більш важкий перебіг захворювання, тому ми очкуємо (підчистити) неприємні сюрпризи від цього вірусу».

Епідеміологи області вже розпочали проводити щоденний моніторинг кількості хворих. Наразі їх небагато. А от вкінці листопада – на початку грудня медики прогнозують пік захворюваності. Найдієвіший спосіб боротьби з вірусом – вакцинація. Щоправда, івона не може стовідсотково вберегти людину від зараження, але допомагає значно полегшити перебіг хвороби, пришвидшити  одужання та запобігти розвитку ускладнень. Вакцини проти грипу не входить до переліку обов’язкових щеплень. Тож, купувати їх доведеться за власні кошти. Так уже кілька років поспіль роблять працівники Хмельницької інфекційної лікарні. Вони -у групі ризику. До вакцинації медики готові і цьог річ. Залишилося обрати препарат. Міністерство охорони здоров’я оновило перелік вакцин відповідно до штамів грипу.

Нінель МАРЦОНЬ – заступник головного лікаря Хмельницької інфекційної лікарні

- ЦЕ «Інфлувак» - Нідерланди. «Ваксі грип» - Франція.  «ІНФЛУЕНЗА ВАКСІН» - Китай. Та «ДЖІСІ ФЛЮ» - Корея. Двома вакцинами ми вже користувалися. Колектив щеплювався за власні кошти. Вакцина може коштувати від 200 до 400 гривень. це все одно буде набагато дешевше і в моральному, і в матеріальному плані, ніж лікувати хворобу». 

Тільки знайти препарати в аптеках області неможливо. Їх ще не завезли. На офіційному сайті Міністерства зазначають: наразі ці вакцини перевіряють у Державному експертному центрі МОЗ України».

Ольга КАДУЦЬКА – завідувач міською комунальною аптекою

 «Минулого року була аналогічна ситуація. І вакцини у нас з’явилися десь у кінці жовтня попит є. Люди вже цікавляться і замовляють наперед. Поки що ми не можемо зорієнтувати по ціні. Минулого року вакцини коштували 160- 180 гривень за одну дозу.

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler