Новини

Гривня п’ятдесят за кілограм. Саме стільки можна заробити на каштанах. У цю пору стиглі плоди валяються прямісінько під ногами. Їх збирають здебільшого пенсіонери та безробітні хмельничани. Великих грошей, кажуть, це не приносить, але підзаробити з півсотні гривень за день цілком реально.

Парки, двори будинків і навіть тротуари – Хмельницький нині встелений каштанами. Для тих, хто не лінується – це непоганий підробіток. Олександр на ногах з 7-ї ранку. Разом з дружиною назбирали уже 30 кілограмів  плодів.

Олександр-  збирає каштани

-Тут десь гривень на 40. А що? Чого стидатися. Мені ж треба якось сім’ю утримувати….

Олександр не має роботи. Тож вважає, що коли гроші валяються прямісінько під ногами – гріх їх не підняти. Збирають каштани здебільшого пенсіонери, безробітні, а ще- школярі. Здати їх можна на одному з хмельницьких ринків. Тут кілька точок. Андрій – заготівельник каштанів. За день, каже, купляє у хмельничан щонайменше триста кілограмів, а то й півтонни плодів.

Андрій заготівельник каштанів

-1.50 за кілограм. Звичайно, це замало, але більше не можемо давати. Веземо звідси на базу.

Багато від каштанів заготівельники не вимагають – плоди мають бути цілі і неушкоджені. У подальшому їх використовують для виробництва борошна для худоби. А ще ця рослина має лікувальні властивості. В аптеках можна знайти цілий перелік ліків і з суцвіття, і з плодів, і ,навіть, з кори каштану. Вони допомагають при хворобі судин.

Тетяна НОВАК заввідділом готових лікарських форм Хмельницької міської комунальної аптеки «Віола»

-В традиційній медицині використовуються суцвіття. А от з плодів роблять різні БАДИ. Вони маються тонізуючу дію, допомагають при болю в ногах….

Зараз «каштанові жнива» саме у розпалі. Стиглі плоди ще тримаються на деревах і за гарної погоди сезон триватиме ще зо два тижні. В

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler