Новини

Обласний Держеокадастр знову у центрі скандалу. Жителі кількох сіл Хмельниччини звинувачують його керівництво у земельних махінаціях. А саме роздачі державних наділів у їхніх населених пунктах невідомим людям. Натомість селян залишають без гарантованих гектарів. Із плакатами «Припиніть геноцид села» та «Злочинна олігархія остогидла» обурені люди пішли прямісінько у кабінет керівника Держгеокадастру в області. З подробицями Надія Драганчук

Жителі Староушицької селищної ради пікетують Головне управління Держгеокадастру в області. Вимагають повернути у власність землі тамтешнього спецгоспу. На цьому державному підприємстві місцеві селяни працювали роками. Коли ж воно припинило роботу, просили землю роздержавити та розпаювати між тими, хто на ній працював. Та у Держгеокадастрі їм відповіли - не можна. А вже через кілька місяців обласні земельники таки розпочали розпаювання державної землі. Але не між селянами.

Анатолій ТИМЧУК - Грушківський сільський голова

 « Доки не ліквідоване до кінця державне підприємство цю землю не можливо віддати комусь у власність. Виходить, що селянам, які працювали не можна, а невідомо яким особам можна. Майже 400 особам одним днем були погоджені накази».

Без землі залишилися і жителі Колодіївки Китайгородської тергромади. Тамтешні наділи теж почали роздавати невідомим людям - кажуть селяни.

Юрій БЕЗРОДНИЙ - голова Китайгородської об’єднаної тергромади

- «Неодноразово наші люди писали заяви і завозили їх в Держгеокадастр. Були нашим людям відмови. Лише було 38 дозволів. Але до цього часу документація не виготовлялась і люди не отримали земельні ділянки. – На вашу думку, що відбувається? – незаконне захоплення земель».

 Із єдиною вимогою - скасувати всі дозволи на виготовлення проектів відведення землі, селяни пішли одразу у кабінет начальника обласного Держгеокадастру Василя Василенка. Щоправда майже всі питання адресували не йому, а попереднику - Олександру Вжешневському.

Що ж до видачі дозволів немісцевим особам, то пан Вжешневський каже - все законно.

Олександр Вжешневський - заступник начальника ГУ Держгеокадастру в області

 «Заяви поступали на наше районне відділення. Заяви обробилися. Ніяких питань з приводу того, що це земля колгоспів-радгоспів не було. Заяви відповідали чинному законодавству».

А от юристи запевняють, усі 800 заяв, які погодив Держеокадастр, ніщо інше як махінація.  

Віктор ХУДНЯК - начальник Головного територіального управління юстиції в області

 «За оперативною інформацією всі ці люди, перед тим як отримати цю власність пішли до нотаріуса і надали право на продаж цієї землі від їхнього імені. Це говорить про те що є ціль не просто отримати цю землю, а щоб земля потрапила в одні руки назавжди. – хто підписував усі ці дозволи? - Вжешневський ».

Наразі цією справою займаються правоохоронці. Відкрито кримінальне провадження. Прокуратура області вже подала матеріали справи до суду з вимогою скасувати всі накази Держгеокадастру. 

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler