Новини

П’ятдесят гектарів стародавнього трипільського поселення на Кам’янеччині  може увійти до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це стало відомо буквально днями. Нагадаю, попередньо  йшлося про  10 гектарів древнього городища у селі Жванець Кам’янець-Подільського району,яке  датують  третім тисячоліттям до нашої ери. І аналогів йому в Європі  немає ,стверджують місцеві науковці

Село Жванець Кам’янець-Подільського району. Саме тут може розташуватися об’єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Ще влітку спеціалісти, котрі займаються розробкою документацією на Трипільське городище, визначили його межі. Тоді це були скромні десять гектарів. Та під час нещодавніх замірів територія значно збільшилась. Також археологи віднайшли залишки ще двох культур.

Сергій ШПАКОВСЬКИЙ – завідувач відділу охорони пам’яток історії та культури у Хмельницькій області
- Крім Трипільської культури, є шар Чорноліської культури – це 11-7століття до нашої ери та період Київської Русі. Збільшена площа. Ми думали спочатку орієнтовно десь 30 гектарів, а воно набагато більше судячи з замірів.

Тож тепер спеціалісти підготували новий паспорт об’єкту та направили документацію до столиці. Варто зазначити, що ця пам’ятка може стати новим туристичним маршрутом для любителів старовини. Трипільське городище унікальне тим, що тут понад п’ять тисяч років існувало древнє поселення гончарів та землеробів. Саме в урочищі Лиса Гора та Щовб ще минулого століття археологи натрапили на залишки древнього поселення. Мало того:  на одній території відстежили одразу три етапи існування трипільців. 

Ігор СТАРЕНЬКИЙ – провідний науковий співробітник Кам’янець – Подільського державного історичного музею - заповідника
- Ми бачимо це по тій кераміці, що лежить на схилах. Пам’ятки ці є унікальними. Адже для Трипільської культури не характерно будування оборонних споруд. 

Зарахування пам’ятки до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО додасть престижу Україні, та Хмельниччині зокрема. Та поки спеціалісти загрузли у документації, трипільське поселення популяризують місцеві любителі старовини.

Сергій ШПАКОВСЬКИЙ – завідувач відділу охорони пам’яток історії та культури у Хмельницькій області

- Поспілкувалися ми з місцевими громадськими активістами у Жванці. Вони хочуть створити інтерактивний музей. Є для того приміщення, є зацікавлені особи. На нашу думку, це збільшить туристичний потік.

Стародавнє поселення може стати восьмим в переліку українських археологічних пам’яток  всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler