Новини

Автор в кадрі: Уже десять років пісні гурту НеАнгели не покидають сходинки вітчизняних хіт-парадів. Почути їх наживо зможуть і хмельничани. За умови, що концерт гурту «НеАНгели» не підпаде під гриф «Заборонено».
А усе через виступи колективу у Росії. Куратор  хмельницького обласного осередку громадської організації «Сокіл» Віктор Бурлик переконаний: таким артистам тут  не місце. Але, каже, дадуть їм шанс пояснити позицію.

Віктор БУРЛИК - куратор хмельницького обласного осередку ГО «Сокіл»

 Якщо вони не дадуть чітку заяву, це не обов’язково має бути прес-конференція з «Соколом». Має бути чітка заява приблизно з тим самим переліком питань, на які відповідав Сергій Бабкін. І тоді вони тільки зможуть виступати. Якщо вони цього не зроблять, то ми як націоналісти маємо за священний обов’язок не допускати такого в місті Хмельницькому.

Директор обласної  філармонії Олександр Драган каже: у листі від концертної агенції його запевнили - «НеАнгели» підтримують цілісність України, а у Росії не виступають з 2014 року. Відповідний документ зареєстрували в Хмельницькій обласній раді.

Олександр ДРАГАН – директор Хмельницької обласної філармонії
1:55-2:31: Якщо юридичний відділ чи керівництво обласної ради надасть позитивний висновок, то ми будемо підписувати контракт оренди. Якщо будуть інші застереження з наведеними фактами, але не у формі погроз, і ці факти будуть надані і будуть підстави цей концерт відмінити. 

Віктор Бурлик запевняє: претензії у них не лише до гурту «НеАнгели».

Віктор БУРЛИК – куратор хмельницького обласного осередку ГО «Сокіл»
 Усі артисти, які виступають  Росії та в Україні, та хочуть приїжджати у наше місто і проводити тут концерти, повинні чітко визначитися, що для них Батьківщина і де їхня Батьківщина. Вони повинні висловити заяву, як було з Сергієм Бабкіним.

Від співаків до акторів. У немилість потрапила й вистава «Анна Кареніна». Усе через російську мову - кажуть у ЗМІ. Але в театрі імені Старицького цю версію відкидають. Натомість директорка Галина Шпулак пояснює, очікували на відповідний офіційний документ-звернення від організаторів.
Галина ШПУЛАК – директорка Хмельницького академічного муздрамтеатру ім. М.Старицького
 Ми отримали таке звернення лише 25 жовтня.

А сам ажіотаж довкола вистави «Анни Кареніна» ніщо інше як піар - наголошує Галина Шпулак. А те, що вистава російською мовою, тут ні до чого.

Галина ШПУЛАК – директорка Хмельницького академічного муздрамтеатру ім. М. Старицького
1:39-2:04: Сприводу того, що театр забороняє показ вистави, через мову, це все роздуто. І покликане підняти ажіотаж довкола вистави. Аби підняти інтерес до неї. Ця вистава вже була у нас. Тоді було продано дуже мало квитків.

Та от організатор концертів українських артистів у Хмельницькому Владислав Воєдило іншої думки. Чоловік каже, вистава «Анна Кареніна» популярна серед хмельничан. Та запевняє, спершу директорка на захотіла погоджувати договір оренди. 

Владислав ВОЄДИЛО – організатор концертів у Хмельницькому

 Ще приблизно 5-го жовтня я звернувся з листом до директора театру. Вона цей лист не прийняла і порекомендувала звернутися до обласної ради.

А далі - каже пан Владислав - розпочався конфлікт довкола мови вистави.

Владислав ВОЄДИЛО – організатор концертів у Хмельницькому

 На словах вона мені неодноразово заявляла, що вона до кінця року взагалі пускати вистави російською мовою не буде. На сьогоднішній день організатор звернувся до директорки. Я дуже хочу, щоб ця вистава відбулась…

 

Випадок з «Неангелами» - четвертий концерт, навколо якого в Хмельницькому розгорівся скандал. Йдеться про бойкот співаків, котрі гастролюють у Росії. Виступати окремим артистам на Хмельниччині, чи ні, - регулює рекомендаційний документ обласної ради, прийнятий у жовтні 2016.

Віталій ШИШКО – начальник управління спільної власності Хмельницької обласної ради

2:08-2:21: Самим рішенням сесії було передбачено про те, що контроль за її виконанням здійснюється управлінням культури, національностей, релігій та туризму обласної державної адміністрації. А також постійною комісією з питань власності, децентралізації, регіонального розвитку обласної ради.

Не лише співаки та актори, а, передусім, носії української культури. Так характеризує вітчизняних селебритіс політолог Микола Кабачинський. Каже: якщо вони позиціонують себе українцями, це має виявлятися не лише у творчості, але й у громадській позиції.

Микола КАБАЧИНСЬКИЙ – політолог, доктор історичних наук

2:42-3:19:  Звичайно, якщо хтось з таких людей забуває про таку свою роль у суспільстві, що якщо вони їдуть до агресора, то вони не тільки заробітчани, а й носії української культури. Я думаю, що нагадування в певних рамках законодавства їм про це. Якщо це беруть на себе за такі нагадування певні громадські організації, то це нормальне явище для суспільства, і українського сьогодення.

До концерту гурту «НеАнгели» в нашому обласному центрі більше тижня. Якщо у цей термін підтвердиться інформація, що гурт таки гастролює Росією або тимчасово окупованою територією - концерт у Хмельницькому скасують. 

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler