Новини

ЗабудоТовариство Торговельний Центр «Прибузький» позивається до хмельницьких владців  щодо  непродовження договору оренди. Йдеться про будівництво житлового комплексу «СпортСіті» у центрі Хмельницького, де згідно із генеральним планом мали розміщуватися спортивні споруди. На засіданні у цій справі побувала і наша знімальна група.

 

У Господарському суді області розглядають позов Торговельного Центру «Прибузький»  проти Хмельницької міської ради. Забудовник каже: владці не продовжують їм договір оренди, хоча саме попередній орендар має таке переважне право:

 Андрій РОМАНЕНКО – представник ТОВ ТЦ «Прибузький» - Якщо орендар виявив бажання продовжити термін дії договору оренди землі, він повинен звернутися до Хмельницької міської ради із заявою Вказані вимоги товариство виконало, що підтверджується матеріалами спрви.  

Представники ТОВ «Прибузький» стверджують: із проханням про продовження договору оренди до Хмельницької міської ради забудовник звертався ще у серпні 15-го. І того ж місяця на засіданні сесії тодішні депутати таке рішення ухвалили. От тільки на той момент до завершення угоди оренди лишалося більше року. Хоча такі заяви мають подаватися за місяць до завершення договору.

 Аліна КРАМАР – представниця Хмельницької міської ради – Термін договору оренди землі – на три роки. І закінчився 29 жовтня 16 року. Проте позивач звернувся про його поновлення за півтора роки. 

Будівництво комплексу «СпортСіті» триває і зараз. От тільки формально вже рік як без права оренди на землю. Окрім того, позивач просить змінити кадастровий номер, бо при оформленні документів у земельному підрозділі виявилося неспівпадіння.

 Андрій РОМАНЕНКО – представниця ТОВ ТЦ «Прибузький» - Від орендаря не залежала ця описка. І виправлення цієї описки було виключно прерогативою міської ради, яка допустила цю помилку у своєму рішенні.

Присутні на судовому засіданні громадські активісти констатують: ситуація, коли орендар за півтора роки подає заяву про продовження договору, для Хмельницького унікальна. Та пояснюють таку завбачливість намаганням забудовника перестрахуватися.

 Альона БЕРЕЗА – голова ГО «ЖАР» - Всі ми знаємо: у 15 році були перевибори. І ніхто не міг гарантувати, що оновлена міська рада зможе прийняти те рішення, яке вигідне забудовнику.

Представник міської ради зазначає: на момент подання заяви у 15 році не було відомо і про наміри забудовника зводити не спортивно-оздоровчий комплекс, а  житловий на більше як 600 квартир.

Аліна КРАМАР – представник Хмельницької міської ради – На той час Хмельницька міська рада ще не була повідомлена про форми використання вказаної земельної ділянки. Вона лише в листопаді дізналася, що позивачем були отримані декларації на будівництво багатоквартирних житлових будинків.

На засіданні у Господарському суді  присутні також представники обслуговуючого кооперативу «СпортСіті», громадського об’єднання «Миротворець» та місцевої Федерації регбі. Всі вони прагнуть, аби їх долучили до справи як  третю  сторону. Оскільки їхні інтереси можуть постраждати, якщо будівництво припиниться.

 Оксана СТОРОЩУК – представниця ОК «СпортСіті» - Кошти 124 людей залучено до цього будівництва. Ми вважаємо, що у випадку не продовження довогору оренду, для нас настануть негативні наслідки.

Цього разу суддя просить обидві сторони зібрати письмові підтвердження. ТОВ «Прибузький», що порушення умов оренди ділянки не відбулося, міську раду – про те, що забудовник зобов’язувався будувати об’єкт з іншим призначенням.

Валентина ВИНОГРАДОВА – суддя Господарського суду Хмельницької області  - Письмові докази про використання землі.

Поки у суді вирішується доля цього будівництва, екологи вже надали йому свою оцінку. Кажуть, у центрі Хмельницького знищують і зелень, і річку.

  Наталя МІРОНОВА – професор кафедри екології ХНУ – Ми, екологи, вважаємо забудова заплави річки Південний Буг взагалі недоречна. І екологічної і санітарної точки зору.  

Наступне засідання у цій справі відбудеться 23 листопада.

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler