Новини

32 спортсмени стали учасниками відкритої першості ДЮСШ «Динамо» з фехтування на шпагах в Хмельницькому. Удев’ятнадцяте змагання присвятили пам’яті воїна-інтернаціоналіста, подолянина Олександра Фурмана. За перемогу в них шпаги схрестили діти, молодші за 12 років. Для них це був відбір на всеукраїнський турнір з фехтування на призи олімпійської чемпіонки Яни Шемякіної.

Інтригу на змаганнях створили десятирічні шпажистки - Анастасія Маковей і Олександра Демидова. У фіналі дівчата почергово наносили уколи. Вирішальний належав Анастасії.

Анастасія МАКОВЕЙ переможниця змагань з фехтування на шпагах

«Спочатку вона в мене вигравала, потім я все роздумала і придумала, як виграти в неї. 35-41: «Стрибала і перехвати робила, захвати і випрямляла руки».

Олександра Демидова впевнена: програла через хвилювання. Каже, результат на змаганнях завжди непередбачуваний.

Олександра ДЕМИДОВА срібна призерка змагань з фехтування на шпагах

«Налаштовуюся, що я виграю. Але буває по-різному, я фехтую, але потім чогось буває програю».

У хлопців з чемпіоном визначилися одразу. Восьмирічний Василь Гавадзин від початку бою переважав за кількістю уколів.

Василь ГАВАДЗИН переможець змагань з фехтування на шпагах

«Владу треба трохи підтягуватися до нас, так само Мірону, і все буде нормально».

Для половини спортсменів ці змагання були першими. Одна з дебютанток - семирічна Емілія Кінчик, фехтуванням займається рік. Перед турніром хвилювалася. Та змогла побороти страх і виграла бронзу.

Емілія КІНЧИК бронзова призерка змагань з фехтування на шпагах

«Мені вдалося побороти свій страх, мені тяжче на тренуваннях, а не на змаганнях. 1.06-1.11: «На тренуваннях тяжче вчитися, аніж навчаною битися».

Змагання в Хмельницькому для його учасників були відбірковими на всеукраїнський турнір з фехтування на призи олімпійської чемпіонки Яни Шемякіної. Він запланований на січень наступного року.

Георгій ШЕВЧЕНКО тренер з фехтування ДЮСШ «Динамо» м.Хмельницького

«На першому турнірі у нас було двоє призерів, Настя Маковей посіла 3 місце, Демидова було п’ятою. На другому Настя була 5. маємо сподівання, що в січні Маковей, Демидова і Гавадзин виступлять добре».