Новини

Партнер Хмельницької атомної станції. Так жартома у Славуті називають Анатолія Казімірова. Він – єдиний, хто у місті освітлює своЮ оселю за допомогою енергії Сонця. Для цього на даху чоловік встановив 68 панелей. Домашня станція, що виробляє світло, запрацювала з серпня цього року.

 

На сьогодні  домашня сонячна станція виробила 3 тисячі кіловат енергії , підрахував підприємець.

Анатолій КАЗІМІРОВ – підприємець, м.Славута: На сьогоднішній день вже виробили панелі більше 3 тисяч кіловат. (вирізати) Три тисячі кіловат – це тонна вугілля, спаленого та ТЕЦ,  три тисячі кіловат – це 3 тисячі кілограмів вуглекислого газу, який викинувся в атмосферу.

Пан Анатолій  у минулому енергетик. Конструкцію на даху збирав разом зі своїм товаришем. Монтаж зайняв 10 днів, яким передували  4 місяцІ паперової тяганини.

Анатолій КАЗІМІРОВ – підприємець, м.Славута: Це треба зробити проект, це треба зробити дозволи, дуже багато чого, підвищити потужність… Сказати, що хтось палки в колеса ставить я не можу, але вся процедура по часові – довга.

Проект обійшовся у понад 10 тисяч доларів. За розрахунками Анатолія Казімірова, вкладені кошти вернуться років за 8. Попри нешвидку окупність,  нова модель споживання енергії непогано прижилася у нашому краї, говорить громадський активіст Степан Кушнір.

Степан КУШНІР – менеджер проектів Агенції  сталого розвитку «Астар»: Порівняти цей рік з попереднім, то тенденція зі споживання сонячної енергії в домогосподарствах збільшилася в 5 разів.

Але до Європейських показників далеко , каже Степан Кушнір. Як приклад, наводить  Німеччину,де  половину потреб в електриці забезпечують за рахунок сонячних панелей. 90 відсотків їх знаходяться на дахах фізичних осіб.

Анатолій КАЗІМІРОВ – підприємець, м.Славута:  – Якби в нас була державна політика така, як у тій самій Європі, коли частина вартості обладнання повертається, (вирізати) чи, скажімо, держава бере на себе витрати частково усі ці паперові, бюрократичні.

Степан КУШНІР – менеджер проектів Агенції  сталого розвитку «Астар»: – Це проблема з двох палок. Не тільки ми можемо говорити владі, мовляв, давайте щось швидше робити. Але чи ми готові перейти на формат зовсім іншого життя

Для пана Анатолія встановлення сонячних батарей – це можливість відчути себе незалежним від монополістів-постачальників комунальних послуг. А ще – втілення мрії.

Анатолій КАЗІМІРОВ – підприємець, м.Славута: Яка в мене наступна мрія? Я ще не придумав (сміється)

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler