Новини

Лісівники області вийшли на хмельницький Майдан Незалежності. Вимагають, щоб уряд переглянув стратегію розвитку лісового господарства. Вона передбачає ліквідацію державних лісгоспів і перетворення їх у філії єдиної холдингової компанії. За словами учасників  всеукраїнської акції, це призведе до знищення галузі, передачі лісів у приватні руки і безробіття у селах.

 

Майдан Незалежності у Хмельницькому. Сьогодні зранку сюди приїхали лісівники з усієї області. Серед них і пан Ілля. Він уже 30 років працює кранівником на державному підприємстві «Летичівський лісосп».

Ліквідувати державні лісгоспи, перетворивши їх у філії великої корпоративної компанії – саме це передбачає стратегія розвитку галузі, яку 15 листопада прийняв Кабінет Міністрів. Це означає, що поки ще діючі лісництва вже не будуть самостійними юридичними особами і не матимуть права здійснювати господарську діяльність.

Петро ПЕШКО начальник управління лісового та мисливського господарства області: Цей проект, який був запропонований, передбачав створення єдиної холдингової компанії з корпоративними правами. Це передбачає ліквідацію лісгосгоподарських підприємств. Наші працівники з цим не згідні.

На Хмельниччині нині діють 10 лісгоспів, у кожному працює щонайменше 200 людей . Якщо запропонована Урядом реформа відбудеться – селам загрожує безробіття, переконані учасники акції.

Людмила ОСМАНКІНА голова профкому ДП «Старокостянтинівський лісгосп»:  Наші основні структурні підрозділи знаходяться на території сільських рад. Там крім лісництв немає ніякої роботи, тому наші працівники можуть стати безробітними. В кожного з нас за спиною сім’ї, родини, які треба забезпечувати.

Галузь потребує реформ, але не таких, впевнені працівники лісу. Насамперед хочуть, щоб їх вивели з структури Мінагополітики. І не забирали нинішніх повноважень.

Олександр ВАСЯНОВИЧ головний механік ДП «Шепетівський лісгосп»:  Наше підприємство своєчасно платить гроші в державний бюджет, є соціальне забезпечення працівників. Ми хочемо, щоб наше підприємство залишилося в такому статусі, як воно є.

А ще просять державу хоча би частково відновити фінансування галузі. Ті ,хто нині вийшли на хмельницький Майдан Незалежності переконують : відраховують гроші з власних зарплат на охорону та захист угідь.

Максим ОМБИШ голова профкому ДП «Ярмолинецький лісгосп»: Фінансування на лісовідновлення, захист лісу, охорону лісів. 03.30. – 03.40 Мінімальний необхідний об’єм фінансування, щоб галузь могла вижити – це 730 мільйонів гривень, із необхідних загалом 2,5 мільярдів.

За словами учасників акції, вони і надалі домагатимуться, аби в стратегії розвитку лісової галузі врахували їхні пропозиції. Від обласної влади не вимагають нічого. Хочуть лише, щоб їх почули у столиці. Такі акції сьогодні відбулися і в інших областях України. 

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler