Новини

Перший в Україні Центр надання адміністративних послуг на колесах презентували у Славуті. Мобільний ЦНАП  з’явився там завдяки участі громади у програмі сприяння децентралізації «U-LEAD з Європою». Мобільний ЦНАП надаватиме 80 послуг та курсуватиме селами Славутської громади.

 

Адміністративні послуги децентралізуються. У Славутській громаді з’явився перший в Україні мобільний ЦНАП. У цій  автівці марки «Ford» - сучасні комп’ютери, Інтернет-зв'язок, три місця для відвідувачів, два для адміністраторів. А також пандус для громадян з особливими потребами. Передбачається, що ЦНАП на колесах виїжджатиме у села Славутської громади. Тамтешні жителі зможуть отримати тут 80 адмінпослуг. 

 Віктор ТИМОЩУК – головний експерт програми «U-LEAD з Європою» - Найбільше послуг – із соцзахисту – субсидії житлові, державні допомоги. Все, що потребує насамперед сільське населення. Також послуги для бізнесу: реєстрація підприємців, зміни у підприємців, і фізичних, і юридичних осіб. А також все, що стосується реєстрації нерухомості.

Вартість такого адмінцентру - більше як півтора мільйони гривень. Поява мобільного ЦНАПу стала можливою завдяки участі у програмі сприяння децентралізації «U-LEAD з Європою». Її представники кажуть: Славутська громада – одна з найперспективніших на Хмельниччині.

Сусанна ДЕЛЛАНС – керівник напрямку з покращення надання адмінпослуг програми «U-LEAD з Європою» -  На территории Хмельницкой области мы сотрудничаем с шестью громадами. Со Славутой больше всего. А всего у нас 26 проектов в Украине. Хмельницкая область передовая в объединении.

ЦНАП на колесах виїжджатиме від понеділка до п’ятниці. Та відвідуватиме щодня два населених пункти. Адміністратори зі Славути пройшли спеціальне навчання для роботи у такому мобільному центрі.

Дмитро МАЄВСЬКИЙ – діловод ЦНАПу Славутської міської ради – Нам передавали досвід фахівці «U-LEAD» з роботи у мобільному ЦНАПі. Тому що ми будемо першими це робити. Як правильно працювати із закордонними паспортами, іншими адмінпослугами. Як витримувати, коли вас критикують.

Славутська тергромада існує де факто. Вибори у ній ще не відбулися. Але вже зараз тут визначилися: мобільний ЦНАП курсуватиме 12-ма селами. Бо відкривати стаціонарні центри для надання адмінпослуг там недоцільно й дорого.  У майбутньому ЦНАП на колесах може надавати послуги й за межами громади. До речі, у Славуті долучилися і до фінансування проекту.

Василь СИДОР – Славутський міський голова – Ми частково комплектували обладнання, облаштовували гараж, проводили обучення персоналу. Ми в подальшому будемо пропонувати послуги вже створеним об’єднаним ОТГ – Берездівській та Ганопільській та іншим населеним пунктам.

Хоч презентація відбулася в останній день осені, мобільний ЦНАП функціонуватиме лише з восьмого грудня. Очікується, що згодом перелік адмін-опцій можна збільшити, додавши реєстрацію земельних ділянок,  видачу відомостей з Держземкадастру та оформлення паспортів.

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler