Новини

Пішохідні фонтани, еко-паркінг, зелена алея, велодоріжка і місце для віче - на головний Майдан краю чекає оновлення. Комісія архітекторів з Хмельницького, Києва та Львова обирала варіант серед 16-и проектів зі всієї України .  Оцінювали   лаконічність архітектурних рішень, а ще -  відкритість площі для  потреб громади. Громадські активісти стверджують: мільйонні витрати – не на часі. У мерії  запевняють  – це справа навіть не одного року. То чи зміниться обличчя Майдану Незалежності в обласному центрі,  і  скільки це коштуватиме громаді?

 

Це – головна площа Хмельниччини нині. А такою  її бачать львівські архітектори – переможці конкурсу на кращий проект оновленого Майдану Незалежності обласного центру. Його ініціювала нинішня міська влада. Реконструкція площі – справа вимушена ,запевняє начальник міського управління житлово-комунального господарства Василь Новачок . Каже: наступного року водограї  можуть просто не запустити:

Василь НОВАЧОК, начальник управління ЖКГ Хмельницької міської ради:  там і труби прогнили, ми бачимо, що навколо фонтанів попросідала бруківка, і форсунки вже старі, і насоси вже не качають, і для того, щоб не ремонтувати старі фонтани, на які все одно треба буде виділити мільйони коштів на їх відновлення, ми вирішили збудувати нові і сучасні

Фонтани європейського зразка коштуватимуть місту понад 5 мільйонів гривень. Наступного року на  виготовлення проектно-кошторисної документації з бюджету виділять 300 тисяч гривень.  

можливо, якщо будуть виділятися кошти, в 19-у році ми почнемо реконструкцію фонтанів

Незмінним залишиться меморіал загиблим Героям Небесної сотні. А от скульптурний комплекс   «Віра. Надія. Любов», зведений у 2011-у,  в концепцію не вписався:

Яка буде його доля, я зараз сказати не можу… коли були громадські обговорення, то також переважна більшість містян не бачили його на Майдані Незалежності

Реконструкція порушить єдиний у місті архітектурний комплекс, розроблений в 50-х роках минулого  століття в стилі класицизму, - вважає краєзнавець Сергій Єсюнін.

Сергій ЄСЮНІН, провідний науковий співробітник Хмельницького обласного краєзнавчого музею: Тому що кріволінєйні, всякі перспективні, доріжки, якісь зони, крім того, планується винести дерева на територію Майдану, вони абсолютно не гармонують з існуючою забудовою. Ну і складається таке враження, що у нас архітектори працюють так локально або точечно, не враховуючи те, що вже навколо якась є забудова, не враховуючи ті принципи, за якими вона вже склалася

У Хмельницькій мерії запевняють : перевтілення  Майдану  відбуватиметься  поступово:

 

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler