Новини

Постраждалі учасники Революції гідності отримають статус учасників бойових дій. А також пільги та інші соціальні гарантії. Такі зміни до законодавства наберуть чинності 23-го лютого наступного року. Подолян, які втратили здоров’я внаслідок побиття, однак не мають інвалідності, - більше 20-и, - кажуть у Департаменті соцзахисту області. 

 

Хмельничанин Олександр Климчук отримав поранення 18-го лютого під час штурму Майдану. Нині, каже, відчуває усі наслідки на власному здоров’ї.

Олександр КЛИМЧУК, учасник подій Революції Гідності: зараз от здоровя немає, особливо коли така погода, викручує, виламує, підлікуватися десь би не завадило, – що болить, це душа  за то, що ось ми там клали здоровя, люди гинули, проливали свою кров. Слухайте, скільки можна вже красти  і скільки волонтери можуть утримувати цю нещасну армію

Жодного статусу майданівець нині не має. Адже у списках постраждалих не значиться.  Втім, запевняє, стояли не заради пільг:

Я вважаю, що статус такий потрібен, але йшли туди  не за статусами, не за нагородами 3.41 – 3.48 в соцзахист я звертався, в соцзахисті кажуть: в списках немає, і куди тепер тоді віднести і подіти

В області 9 родин загиблих учасників Революції гідності отримали цьогоріч одноразову грошову допомогу на загальну суму 2,5 мільйони гривень. Таку ж суму виплачено 16-и подолянам, котрі отримали важкі тілесні ушкодження під час подій на  Майдані. 46 подолян нині вважаються постраждалими:

Вадим МАРУНЯК, начальник управління соціальних гарантій Департаменту соцзахисту населення ОДА

На сьогоднішній день отримали статус інвалідів війни 18 чоловік, тобто для них передбачено пільги як для інвалідів війни, а це 100-відсоткова знижка по сплаті за житлово-комунальні послуги і так далі, там цілий перелік пільг, які передбачені законом.

А от волонтерка Валентина Базилюк вважає:

Валентина БАЗИЛЮК, учасниця подій Революції Гідності

Не всім треба надавати статус, але ті, як Толя Панчук – він втратив нирку, як Паша Онуфрієв – чуть ли не втратив ногу…як цим хлопцям не надати статуса учасника бойових дій, тим, що втратили

Порядок надання статусу учасника бойових дій постраждалим на Майдані розроблятиме Кабмін:

Іван ГЛОВАЦЬКИЙ, начальник управління соціального захисту пільгових категорій громадян та кадрово-правової роботи Департаменту соцзахисту населення ОДА

Але механізму надання статусу учасника Революції гідності немає. 0.46 -  1.12  – учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни, також четвертий цей статус це – учасник Революції гідності, якщо особи мають право на отримання двох з цих чотирьох статусів, за їхнім вибором буде надаватися лише 1 статус, тобто вони отримають лише 1 посвідчення і будуть користуватися тими пільгами, передбаченими законодавством для цієї категорії осіб.

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler