Новини

Це завод Маяк у селі Гвардійське Хмельницького району. Нині тут триває ремонт . Більше 10 років підприємство не працювало, а з 2009-го тривав процес його ліквідації.

 

 Це вже не Маяк. – А що це? – Приватне щось.

 

 

 

Цей чоловік представився начальником ремонтної бригади, яка зараз працює на заводі. Але розповісти, що відбувається на території підприємства, відмовився.

 

Не захотіла спілкуватися з журналістами і охорона. Двері закрили, щойно побачили камеру.

 

За номером телефону, який вказаний на табличці при вході на завод, ніхто не відповідає.

 

Микола Федорович живе у селі Гвардійське. Пропрацював на заводі 20 років, був керівником хору на підприємстві. Колись, згадує, Маяк був гордістю області. Тут виробляли магнітоли та радіоприймачі. Що зараз відбувається за високим парканом, чоловік не знає.

 

Микола Федорович працював на ДП «Завод Маяк» 20 років

 Там шось, якесь. Ну секрет. Вони зробили кругом огорожу красіву, все. Там щось готують, якісь площадки під станки.

 

Селянам Гвардійського відомо лише, що цей завод купила інвестиційна компанія «Вітагро», яку пов’язують з нардепом Сергієм Лабазюком. У цьому селі фірмі належить свинокомплекс, зернотік. А ще «Вітагро» орендує тут паї.

 

 Оцейво Лабазюк купив собі цей завод.

 

Компанія «Вітагро» справді стала власником активів державного підприємства у 2016 році. Завод, який погруз у боргах і став банкротом, фірма отримала через мирову угоду. Окрім того, каже представник нового власника заводу,представники місцевої громади  самі  попросили, аби «Вітагро» навела порядок на підприємстві. 

 

Андрій СОРОКОПУД представник ДП «Завод Маяк»

Справді, до нас звернулися люди, бо бачили, що завод знищений, майна не було, все гниє. Інвестиційна компанія Вітагро, знаючи, що підприємство пербуває у процесі ліквідації, звернулося до ліквідатора підприємства з пропозиції укласти мирову угоду. За умовами вказаної мирової угоди, ІК «Вітагро»сплатила всі борги ДП «Маяк» та отримала у власність нерухоме майно вказаного підприємства. Це відбувалося у судовому порядку, проект угоди затвердив комітет кредиторів.

 

Кредиторам завод заборгував близько 1 мільйона 300 тисяч гривень. Активи ж підприємства, які тепер у власності Вітагро, оцінили дешевше - у мільйон 100 тисяч. Цю цифру підтвердив фонд держмайна. Через рік після укладення мирової угоди цією історією зацікавилася Служба безпеки. Влаштувала перевірку і направила її результати до поліції. Слідчі порушили кримінальне провадження, бо вважають, що мирова угода, укладена між сторонами, була завідомо збитковою для державного підприємства.

 

Віталій ЛЕЩИК старший слідчий Хмельницької райвідділу поліції

 Ліквідатор діяв в інтересах інвестиційної компанії і уклав завідомо збиткову угоду, яку вже потім суд затвердив. Фактично відбулася прихована приватизація державного майна, це спричинило збитки державі, сума яких встановлюється. Ознаки вчинення кримінального правопорушення  за ч. 3 статті 191 ККУ – «Привласнення майна, яке було ввірено особам».

 

Мирову угоду між ліквідатором заводу, інвестиційною компанією Вітагро та кредиторами, затверджував Господарський суд Хмельницької області - після того, як її погодило Міністерство економічного розвитку і торгівлі. Саме у його власності і перебувало підприємство. Тож суддя не мав підстав угоду не затверджувати, переконують служителі Феміди.

 

В’ячеслав ДИМБОВСЬКИЙ суддя-спікер Господарського суду області

ніхто не має права ставити під сумнів рішення, яке набрало законної сили. В даному випадку ми маємо рішення суду, яке набрало законної сили і ніким не було оскаржене.

 

Суддя каже - якщо кримінальне провадження відкрите і у справі буде вирок – це може бути підставою для перегляду рішення суду за новими обставинами. Але слідство ще триває. Не припиняється, тим часом, і ремонт на заводі.

 

Андрій СОРОКОПУД представник ДП «Завод Маяк»

Планується запуск виробництва по ремонту сільського господарської техніки зі створенням понад 150 робочих  місць. 

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler