Новини

У хмельницьких школах збільшать кількість груп продовженого дня. Йдеться про післяурочні заняття для дітей 1- 4 класів, які оплачуватимуть з міського бюджету. Наразі таких груп 80. А з початку 2018 року їх може стати понад сотню. Та лише в тому випадку, якщо батьки дітей до кінця грудня звернуться до дирекції шкіл з відповідними заявами. Разом з тим працюватимуть і платні групи, у яких надають додаткові освітні послуги. В чому особливості таких занять, та чи задоволенні  батьки якістю підготовки школярів у безкоштовних  групах - розповідає Надія Драганчук. 

У Хмельницькому ліцей № 17 із початку навчального року працює три групи продовженого дня, які фінансуються з міського бюджету. Одну з таких відвідує другокласниця Єва. Її мама розповідає : на  післяурочні заняття дівчинка ходить другий рік поспіль. Безкоштовно. Чим дуже задоволена.

Богдана ВИШНЕВСЬКА - мама другокласниці

 « завжди забираємо з повністю виконаним завданням, вдома ми вже нічого не робимо, крім англійської мови. Бо вона в них тричі на тиждень і вдома ми вже цим займаємося»

Якщо у групі, де навчається Єва, лише її однолітки, то у цій - діти 4 вікових категорій. Усього 34 учні. Це єдина безкоштовна група продовженого дня, яка працює у 17 ліцей до шостої вечора.

Титри: Тетяна СТАРЕНЬКА - вихователька групи продовженого дня

« о 13:30 ми йдемо обідати, потім прогулянка. Після цього ми повертаємося до класу і займаємося виконанням домашніх завдань. Проводимо різні виховні заходи, ігри і самостійна діяльність учнів.

Інеса ЮРЧИШИНА - вчитель початкових класів Хмельницького ліцею № 17

« у нас платна група 1 класів. 30 дітей на групі. Ми з ними ходимо гуляти, обідаємо і закріплюємо те, що вивчали на уроках. Якщо є час, то ми з ними граємося в ігри».

А так працює вже платна група продовженого дня. Щоправда такі заняття називають «додатковим освітніми послугами». Батькам вони обходяться у 370 гривень щомісяця за одну дитину. Та, попри гроші, такі групи популярніші за безкоштовні, каже директор Вадим Пірог. 

Вадим ПІРОГ - директор Хмельницького ліцею № 17

« це групи, в яких зібрані учні одного року. І їхні програми дають можливість реалізувати якнайкраще те, що діти вивчають в рамках навчальної програми. А ще дати можливість не тільки якісно виконати домашнє завдання, а й за рахунок вправ і ігрових методик розвивати в подальшому ці здібності».

Доки діти розвивають здібності, школа отримує прибуток. Кількадесят тисяч щомісяця. Ці гроші, за словами директора, йдуть на заробітну плату, комунальні послуги, оновлення матеріально-технічної бази закладу. Як і  гроші міського бюджету, які надходять за функціонування  безкоштовних груп продовженого дня.  Утримання 80 таких класів обходиться місту у 600 тисяч гривень щомісяця. І ці витрати можуть зрости. Якщо батьки учнів звернуться до дирекції шкіл із заявою про формування додаткових  безкоштовних для них груп продовженого дня. Поки що назбиралося заяв на 30 таких класів, каже директор Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Роман Миколаїв. Чи буде більше - не впевнений. Бо, каже, батьки часто відмовляють від такої безкоштовної освіти.

Роман МИКОЛАЇВ - директор Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради

« положення про ГПД передбачає те, що в групі продовженого дня можуть бути діти різних вікових категорій, але не більше 4. Це діти 1, 2, 3, 4 класів. Коли батьки про це довідуються, то відмовляються від групи продовженого дня. Оскільки розуміють, що з дітьми буде працювати не їхній педагог. І це будуть діти різних вікових категорій».

Та запевняє: готові відкривати групи продовженого дня, якщо буде потреба. Заяви від батьків школи прийматимуть до кінця грудня. Після чого сформують класи, визначаться з вартістю навчання та закладуть необхідну суму грошей у новий бюджет міста.

 

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler