Новини

Першими жителями хмельницького соціального готелю стала родина Смірнових з Донеччини. Мамі з 4-ма дітьми, які покинули окуповане Сніжне, виділили безкоштовну кімнату, сплачують вони лише за комунальні послуги. Окрім Смірнових, у соціальному готелі мешкають ще дві сім’ї. Люди, які опинилися у скруті і без даху над головою. Пожити у закладі вони можуть півроку. За цей час мають знайти роботу і нове помешкання. Більше про постояльців єдиного у Хмельницькому соціального готелю розкаже Вікторія Паламар. 

Яна Смірнова - багатодітна мама. Вагітною і з трьома дітьми вона приїхала до Хмельницького у 2014-му. Рідне місто Сніжне на Донеччині покинула через війну.  

Яна СМІРНОВА мешканка соціального готелю

Я была беременна ребеночком, здесь родила. Жили на квартире сначала, потом коммунальные услуги поднялись очень высоко. За домом скучаешь, конечно, друзья знакомые. Но здесь по крайней мере спишь спокойно.

Смірнові стали першими мешканцями хмельницького соціального готелю. Живуть у цій кімнаті майже півроку.

Яна СМІРНОВА мешканка соціального готелю

Я оплачиваю только электроэнергию и водичку, за газ я не плачу. Где-то выходит до тысячи.

Галина Климчук теж переселенка. Під час бойових дій працювала медиком-волонтером. У Хмельницький з окупованої Горлівки переїхала 2 роки тому.

Галина КЛИМЧУК мешканка соціального готелю

Тут вже познайомилася з чоловіком, місяць тому вийшла заміж і нам дали цю кімнату. Тут добре, затишно, тільки маленька дуже кімната.

Через негаразди у сім’ї у цьому закладі опинилася Галина Корчевна з чотирирічною донькою. Жінка - зі Старокостянтинівського району. В обласному центрі вже знайшла роботу і не хоче повертатися додому.

Галина КОРЧЕВНА мешканка соціального готелю

Через ці умови, в які я попала, в мене минула депресія. Я живу в спокої і злагоді.

У готелі на базі міського центру соціальної підтримки та адаптації населення одночасно можуть проживати 5 сімей. Для них є кухня, санвузол, побутова техніка. Сплачують тутешні мешканці лише за комунальні послуги.

Ніна АНДРУШКОВА завідуюча соціальним готелем

Звичайний готель - він тимчасовий, там сьогодні переночував - завтра пішов. В нас люди тут регулярно живуть, регулярно за собою дивляться, розвиваються, допомагають один одному. Це їхній дім.

Жити у соціальному готелі сім’я може максимум півроку. На думку працівників закладу, цього достатньо, аби знайти нове помешкання і роботу. Навесні готель хочуть розширити - під кімнати віддадуть адміністративне крило.

Дмитро СТАРЦУН директор Хмельницького міського центру соціальної підтримки та адаптації населення

При поступленні фінансування буде проведений капітальний ремонт. Будуть виділені приміщення під санвузли, кухні. І буде ще близько 10 кімнат. 

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler