Новини

Наслідок пізньої вагітності з непростим перебігом чи неналежне виконання лікарями своїх обов’язків? Хмельничанка Аліна Лоєвська поскаржилась правоохоронцям на дії медиків обласного перинатального центру. Жінка вважає, через це її син народився з вадами центральної нервової системи та ураженнями мозку. Справу вже розслідують у Хмельницькому відділі поліції. Деталі цієї історії знає і наша журналістка Світлана Русіна. 

Це мій єдиний синочок, якого я чекала 36 років.

Так Аліна Лоєвська розповідає про свого чотиримісячного сина Ореста. Його історія хвороби рясніє численними діагнозами. Серед яких ураження головного та спинного мозку.

Аліна ЛОЄВСЬКА - мати хлопчика з ураженнями ЦНС - Наслідки важкого гіпоксично-ішемічного ураження, цитоклічного набряку головного мозку, тотальна кістозна дегенерація речовини головного мозку, вакуумна екстракція, вторинна мікроцефалія, судомний сидром, синдром рухових порушень….

До пологів і за відгуками породіль жінка обрала лікаря, який на той момент їй здавався найкращим. 

Аліна ЛОЄВСЬКА - мати хлопчика з ураженнями ЦНС - Дуже хотіла до неї попасти. Дні рахувала, коли вона вийде з відпуски. До Кропивницької Алли Петрівни.

Аліна Лоєвська запевняє: у її картці з жіночої консультації були рекомендації для кесаревого розтину. Зокрема, вузький таз. Обрана лікарка з обласного перинатального центру, за словами жінки, відповіді щодо можливості розтину не давала. А коли пані Аліна вже перебувала у лікарні, під час  чергового огляду вранці медик зробила прокол плодового міхура. Дитина з’явилася на світ о двадцять другій годині вечора, за допомогою вакуумної екстракції.   

Ще до того, як витягнути його, вона казала «Що народиш, те і будеш мати». Він тихенько заплакав. Цей плач не припинявся до самісінького ранку. Доки не прийшла завідуюча реанімацією. І після обходу аж його взяли у реанімацію.

Тепер за заявою Аліни Лоєвської інцидент розслідують у Хмельницькому відділі поліції. Правоохоронці вилучили всі медичні документи, які стосуються заявниці та її дитини.

Світлана СВІДЕРСЬКА - речник Хмельницького відділу поліції - Внесені відомості до єдиного державного реєстру за статтею 140 - неналежне виконання службових обов’язків.

Лікар, яка приймала пологи в Аліни Лоєвської, пояснила, що рішення про природні пологи, а не кесарів розтин, а також прокол плодового міхура та застосування вакуумної екстракції - було ухвалене обґрунтовано.

Алла КРОПИВНИЦЬКА - лікар Хмельницького обласного перинатального центру - По розмірам, які вимірювалися при надходженні у стаціонар, були абсолютно нормальні, які не відповідають нашим критеріям вузького тазу. У нас є чіткі накази МОЗ, де чітко обумовлено, що ми можемо робити, а що ми не можемо робити.

Керівництво перинатального запевняє: Алла Кропивницька - лікар з досвідом та застосовує вакуумну екстракцію лише за показами:

Лариса ПРИТУЛЯК - заступник головного лікаря Хмельницької обласної лікарні 

Алла Петрівна не може використовувати вакуум-екстрактор частіше, ніж інші лікарі.

Тепер питання - чи було неналежне виконання службових обов’язків у цьому випадку, вирішуватиме судмедекспертиза. Тим часом маленький Орест зараз живе із зондом і потребує дороговартісного лікування. 

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler