Новини

До 9 січня жителям Нетішина обмежили подачу тепла та гарячої води. Все через зупинку роботи двох енергоблоків. Перший два місяці на плановому ремонті. А вчора через несправність відключили від мережі і другий. Ситуація із зупинкою усіх енергоблоків на Хмельницькій атомній сталася вперше за 30 років її роботи. Через «нульові» потужності Нетішин не отримує тепла та гарячої води у звичайному обсязі. Та на атомній запевняють, місто не замерзне. Розлого у матеріалі Надії Драганчук.

Хмельницька АЕС на «нульових» потужностях. Відучора тут не працює 2 енергоблок. Він виробляв електроенергію, доки перший блок на плановому ремонті. Зупинити його довелося через протікання теплоносія на верхньому блоці реактора. Як зазначив генеральний директор Хмельницької АЕС Микола Панащенко, причину несправності вже з’ясували.

Титри: Микола ПАНАЩЕНКО - генеральний директор ВП "Хмельницька АЕС"

«Виявили невеликий пропуск середовища на ущільнюючій поверхні. Ось так виглядає та прокладка, яка потекла. таку ж ми поставимо після ремонту».

Сьогодні 2 енергоблок перевели в режим «холодної зупинки». За словами ген директора, спеціалісти розпочали ремонті роботи. Мають не лише замінити прокладку, а й перевірити стан усього енергоблоку. Доки лагодитимуть несправність, 37-тисячне місто забезпечать теплом за рахунок пускорезервної котельні, яка працює на мазуті. із чотирьох наявних котлів працює два, пояснює начальник гідротехнічного цеху Віктор Турицький.

Віктор ТУРИЦЬКИЙ - начальник гідротехнічного цеху ХАЕС

«Виробляємо пару, нею гріємо воду і подаємо на поселення. також забезпечуємо потреби блоку, який зараз охолоджується. Темпепература води до пуску нашого котла була 70 градусів. Зворотня - 50. зараз температура гарячої води, яка й де на місто - 59.

Містяни кажуть, вже відчули зміни в роботі станції. Якщо ще два дні тому у квартирі пані Галина ходила у футболці. То сьогодні доводиться вдягати светр. Каже, до таких температур тут не звикли.

До 00:16 «тримаєшся за батерею, і хоч би що «Ледь-ледь теплі. Отако треба перемити рано маму, то перевертаємо її, то не можна навіть помити. 01:35-01:50 « ну скільки тут градусів? може 40. якщо палець отак поставити, що і не дуже відчуваєш. вже рука, то більше відчуває».

Не гаряча, як раніше, а тепла тече вода і з кранів. Якщо дорослий прийняти душ може, то для купання дитини доводиться воду підігрівати, розповідає батько 8-місячної дитини Павло Сокол.

Павло СОКОЛ - житель м.Нетішина

«З гарячою водою проблема, бо треба дитину кожен день помити. і тепла цього немає. Мусимо тратити електроенергію, щоб дитину нормально покупати в нормальних умовах».

На атомній станції запевнили, якщо містянам не буде вистачати тепла, готові ввімкнути додаткові котли. Але жодних скарг чи прохань на адресу підприємства поки не надходило, зазначає Микола Панащенко. І додає, обмежене тепло та водопостачання буде до 9 січня. Саме до цієї дати обіцяють закінчити ремонт 2 енергоблоку та запустити його в роботу. 

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler