Новини

Подавати декларації цьогоріч Верховна Рада зобов’язала не тільки чиновників, а й членів громадських рад та антикорупціонерів. Наразі в Україні розпочався черговий  етап електронного декларування. На сайті НАЗК розміщений відео курс з інструкцією про заповнення форми декларації. Чи готові антикорупціонери звітувати про свої прибутки, -  дізнавалася Ірина Аріон. 

Громадський активіст Олег Черненко цього року потрапляє до когорти декларантів. Каже - у списку всі, хто займається антикорупційною діяльністю.  

Олег ЧЕРНЕНКО, координатор ГО «Центр UA» у Хмельницькій області

Особливість цьогорічної кампанії в тому, що значно більше буде суб’єктів декларування, тобто тут будуть подавати і громадські активісти, які займалися антикорупційною діяльністю, хоча це не роз’яснено, і цілий перелік осіб, які не є абсолютно держслужбовцями, і не є депутатами місцевих рад, тому буде значно більше декларантів цього року.

Щоб не зробити помилок у декларації, варто підготуватися до її заповнення:

Олег ЧЕРНЕНКО, координатор ГО «Центр UA» у Хмельницькій області

Як свідчить досвід минулих років найбільше помилок це у вказанні цінних паперів, всі ми знаємо ці акції, які у нас були з 91-го року, друге – авто по довіреності, тобто ви могли вже давно його продати, але воно насправді ще на вас, і в реєстрі можна знайти, що на вас є авто. І останнє - це тип власності, дуже багато суб’єктів декларування плутались у власності, тобто коли я знімаю квартиру, коли я живу там спільно з чоловіком, потрібно в цьому розібратися, є навчальні курси, є відео матеріали.

Хмельничанка Альона Береза очолює громадську організацію «Жіночий антикорупційний рух». Каже, законодавчі новели мають недоліки:

Альона БЕРЕЗА, голова ГО «Жіночий антикорупційний рух»

В законодавстві багато неточностей, навіть саме поняття антикорупційна організація – ніде не роз’яснено, чи це просто в назві має бути написано, чи це організація, яка запити подає, тому я думаю, громадськості варто мобілізуватися і все таки вимагати до 1-го квітня скасувати ці норми 

Моніторити подання декларацій активісти громадської організації планують і цього року:

Альона БЕРЕЗА, голова ГО «Жіночий антикорупційний рух»

Громадськості має бути цікаво, людям варто поцікавитися і зайти подивитися про свого депутата, що він має, що він нажив, в нас повноваження вони отримали в 15-у році, вони вже здавали за 16, зараз будуть за 17-й, досить гарну можна собі картину намалювати, чи хороший депутат, чи він збагатився, що йому дав той мандат, який він отримав від людей.

Професор Микола Кабачинський вважає, що подавати декларації мають усі українці, а не окремі категорії громадян:

Микола КАБАЧИНСЬКИЙ, доктор історичних наук, професор

Таким чином можуть ці корупціонери, з якими борються такі громадські організації, робити тиск на ці громадські організації або лякати їх. Корупція справді в країні є, з корупцією треба боротися, а те, що боротьба йде така, то це теж наслідок корупції, коли групи громадян починають змушувати, мститися одна іншій. Я думаю, коли ми всі чесно будемо йти, у відповідний час подавати свої декларації, і вони будуть прозорі, тоді ми можемо говорити про те, що і ця боротьба з корупцією вийшла на вірний рівень, і суспільство буде оздоровлюватися.

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler