Новини

Не зі злого умислу, а через несправну систему депутат міськради Олександр Скочеляс вчасно не подав е-декларацію. Про це чиновник  розповів судді Апеляційного суду області під час чергового засідання. Депутат вимагає скасувати рішення суду першої інстанції про притягнення його до адмінвідповідальності та закрити провадження. Бо вважає себе не винним. Більше розкаже Надія Драганчук. 

В Апеляційному суді області розпочали розгляд справи депутата міськради Олександра Скочеляса. Обранець оскаржує рішення суду першої інстанції щодо притягнення його до адміністративної відповідальності. А саме - сплатити штраф у розмірі вісімсот п’ятдесят гривень. Апеляційну скаргу зачитує суддя Інна Вітюк.

Інна ВІТЮК - суддя Апеляційного суду області

«Зазначає, що судом першої інстанції не надано належної оцінки поважності причин подання декларації саме 2 травня у зв’язку з технічним збоєм вебсайту НАЗК

«Ігнорування судом клопотань про виклик свідків, витребування доказів, однобічне та поверхневе дослідження матеріалів справи».

У судовому засідання депутат міськради Олександр Скочеляс розповів, що збиранням відомостей про його майно та доходи займалася знайома юристка. Вона ж і допомагала депутату отримати електронного ключа для входу в систему.

«Це все було зібрано ще до 1 квітня…але там такий бум

«Вирішив не спішити з поданням. а понадавати вже вкінці, щоб подивитись. є знайомі, хтось підкаже як правильно все таки подавати. І ще одні певні дані вирішили перевірити. Домовилися на 28 квітня».

Тай тоді не склалося, каже депутат. Бо потрібно було перевірити ще деякі дані. До роботи взялися у суботу 29 квітня. Та ввійти в систему не вдалося через технічну помилку. Ситуація повторилася і наступного дня. Тому в протермінуванні подання щорічної декларації обранець своєї вини не бачить. На підтвердження своїх дій Олександр Скочеляс надав суду фото з монітора комп’ютера, за яким працював. А також звернувся до Національного агентства з питань запобігання корупції, аби там підтвердили його намагання ввійти в систему, розповідає адвокат депутата Оксана Сторощук.

Оксана СТОРОЩУК - адвокат Олександра Скочеляса

«Я отримала відповідь він НАЗК в якій вказано, що дії неаутифікованих користувачів не зберігаються і не логуються в системі. А ми саме на це посилаємося, що пан Скочеляс намагався ввійти до системи. У нього не було умислу не подати декларацію. Він хотів її подати, однак його система просто викидала».

Із офіційним запитом звернулись до НАЗК і правоохоронці, повідомив начальник відділу прокуратури області Віталій Шістка.

Віталій ШІСТКА  - начальник відділу прокуратури області

«Згідно тих самих даних НАЗК про послідовність дій користувача встановлено, що 8,10, 11, 12, 14 квітня вільно апелянт …вчиняв там певні дії. Заповнював певні розділи та переглядав їх».

Та додає, Олександр Скочеляс мав і час, і можливість подати щорічні відомості про своє майно та доходи до 1 травня. Натомість депутат зробив це 2 числа. Віталій Шістка просить суд залишити апеляцію без задоволення. Після дослідження матеріалів адміністративного провадження суд оголосив у справі перерву до 15 січня 2018 року.

 

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler