Новини

19-го січня закінчується цикл новорічно-різдвяних свят, і ялинки з наших домівок потраплять у сміттєві баки. Та в Хмельницькому життя новорічних дерев на цьому не закінчується. Тут вирішено використовувати ялинки з користю для громади.    

Світлана ПОРОБОК, кореспондент.

У Хмельницькому з трьомастами тисячами населення бодай третина жителів купувала на свята ялинки. Які після свят викидають на смітник. А можна ці новорічні деревця використати з користю для громади. Як роблять в обласному центрі. І починається все на полігоні твердих побутових відходів, куди ми й вирушимо.

На полігоні біля дробильної машини працюють робітники Хмельницького «Спецкомунтрансу». Пан Андрій каже-поки агрегат не запущений на повну потужність, а от за тиждень новорічних дерев буде багато.

Андрій СІВКО, працівник Хмельницького «Спецкомунтрансу». Кілька тонн може бути.

Але й тепер новорічні деревця викидають, і вони потрапляють на полігон. Тут ялинки переробляють разом із гіллям інших дерев на щепу.

Андрій СІВКО, працівник Хмельницького «Спецкомунтрансу». Це добре. Вже не засмічується.

Процес переробки дерев на щепи не складний, але-каже майстер полігону Едуард Дашевський-ялинок буває настільки багато, що агрегат для дроблення в сезон працює безперервно 12 годин на день. Щепу забирають замовники.

Едуард ДАШЕВСЬКИЙ, майстер Хмельницького полігону твердих побутових відходів. Є на неї замовники. Наприклад, ми її відвозимо в першу лазню. Там нею палять.

Перша лазня комунального підприємства «Чайка» повністю відмовилася від газу та перейшла на тверде паливо. Якого треба чимало. Отакої кількості дров-а це 65 кубічних метрів-вистачає на 2 з половиною місяці-каже опалювач котельні Сергій Удачин. Чоловік додає: використання щепи економить гроші міських платників податків, бо дрова дорогі. Оператор котельні Ілля Шахрай з такою ощадливістю погоджується. Бо роботи хоч і додалося, зате в котельні тепер тепло.

Ілля ШАХРАЙ, оператор котельні. Ми палимо дровами, а щепу даємо для підтримки температури.

Зміна опалення на якості послуг не позначилася-стверджує директор комунального підприємства «Чайка». Василь Рибачок особисто все перевіряє, бо відвідує лазню віддавна.

Василь РИБАЧОК, директор КП «Чайка» Хмельницької міської ради.  Я ходжу в цю лазню з 76-го року. В нас якісні послуги.

 

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler