Новини

Водіїв тролейбусів не вистачає у Хмельницькому. Про це повідомив директор міського комунального підприємства «Електротранс» Віктор Паламарчук. Дефіцит робочих кадрів призводить до того, що десятки «рогатих» щодня залишаються у парку, бо сісти за кермо нема кому. Зараз на підприємстві є 70  вакансій водіїв. Але бажаючих працювати - обмаль.  Подробиці - у сюжеті Вікторії Паламар. 

Микола ВЕРБОВИЙ водій тролейбуса

Судьба рішила так, щоб остатися в тролейбусному управлінні.

Водієм тролейбуса Микола Вербовий працює більше 30 років. Робота, каже, хоча й улюблена, але нелегка. 

Микола ВЕРБОВИЙ водій тролейбуса

Раніше було легше працювати, менше транспорту, пасажиропотік був менший. Тому що краще тролейбуси ходили. Зараз розрив більший, більше людей.

Щодня з тролейбусного управління на маршрути не виходять десятки «ротатих». Бо сісти за кермо нема кому. У Хмельницькому - дефіцит водіїв.

Віктор ПАЛАМАРЧУК директор ХКП «Електротранс»

Підприємство може випустити в 2 зміни не більше 53 тролейбусів. Це надзвичайно мало. Водіїв катастрофічно не вистачає. Нам не завадило б додатково мати хоча би 50 водіїв.

Зараз у штаті комунального підприємства «Електротранс» працює 153 водія. І ще 70 посад - вакантні. Заробітна плата кермувальника тролейбуса стартує від 7 тисяч гривень. Працівникам пропонують соціальний пакет, за потреби - житло, готові їх навчати. Але бажаючих обмаль.  Плинність кадрів у в тролейбусному управлінні висока.

Віктор ПАЛАМАРЧУК директор ХКП «Електротранс»

Місяць-півтора тому назад два молодих хлопці, віком 35 років, водії тролейбусів, поклали заяву і навіть не звертали увагу на те, що їм потрібно відпрацювати 14 календарних днів. Сказали – хочеш - звільняй по статті, хочеш-за власним бажанням. Завтра нас на роботі не буде ми їдемо в Польщу.

Не лише водіїв не вистачає підприємствам області. На Хмельниччині - дефіцит зварювальників, столярів, штукатурів та інших робітничих кадрів. Торік, приміром, в обласному центрі не встигали до 1 вересня відремонтувати садочки, бо не знайшли будівельників.

Сергій ЧЕРЕШНЯ директор Хмельницького обласного центру зайнятості

Ми відчуваємо, що не вистачає людей. У 2017 році кількість вакансій перевищила 2016 у півтора рази - ми у 2017-му бали більше 27 тисяч вакансій. Ми анкетуємо безробітних, які знімаються з обліку. І 60% людей пишуть, що вони шукають роботу за межами території України. Як правило, це швачки, токаря, слюсаря, будівельна галузь, водіїв дуже багато.

Скільки саме подолян вирушили на заробітки в інші країни - в міграційній службі статистики не ведуть, але торік кількість бажаючих отримати закордонний паспорт зросла вдвічі.

Лілія КВЯТКОВСЬКА головний спеціаліст зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ управління Державної міграційної служби в області

Якщо ми говоримо саме за 2017 рік, то до управління міграційної служби звернулися майже 113 тисяч громадян. За 2015 рік - це втричі більше, за 2016 - це вдвічі більше

За кордоном, каже водій тролейбуса Микола Вербовий, його колег манить висока заробітна плата. Але сам їхати на заробітки не хоче.

Сім’я, дружина. Хочеш більше - втратиш менше. 

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler