Новини

Ще два випадки захворювання на кір підтвердилися на Хмельниччині. Про це повідомили в обласному лабораторному центрі МОЗу. Наразі на «плямисту недугу» хворіють шестеро подолян. Серед них одна неповнолітня дівчина. Усі хворі заразилися в інших регіонах України. Лікарі наголошують: інфекцію підхопити легко, бо вона передається повітряно-крапельним шляхом. Профілактики не існує. Єдиний бар’єр - це щеплення. Розлого у матеріалі Надії Драганчук.  

Шість випадків кору зафіксували на Хмельниччині від початку року. Серед інфікованих п’ятеро дорослих і 13-річна дівчина. Усі вони контактували з інфікованими в інших областях. Одеській, Рівненській, Львівській та Чернівецькій, повідомила лікар-епідеміолог «Хмельницького обласного лабораторного центру МОЗ України» Лариса Калінер.

Лариса КАЛІНЕР - лікар-епідеміолог ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Два з них в Ізяславському районі, два в Деражнянському, один в Полонському, один у Хмельницькому, один в Білогірському. як складеться ситуація і як піде епідпроцес далі - складно спрогнозувати. Деякі приїхали вже захворівши, деякі приїхали і тут же захворіли».

Підхопити кір насправді легко - кажуть лікарі. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом і, насамперед, вражає дітей від двох до семи років. Причому характерні ознаки з’являються після  інкубаційного  періоду - а це 21 день. Лікування від «плямистого» недугу немає. Запобігти захворюванню можна лише вакцинувавшись. Наразі в області вакцини проти кору вистачає, кажуть в обласному Департаменті охорони здоров’я. Є 13 тисяч 400 доз. Препарат іноземного виробництва закупили за державні кошти. (Розповідає головний лікар Хмельницького міського центру первинної медико-санітарної допомоги № 2 Людмила Головко).

Людмила ГОЛОВКО - головний лікар Хмельницького міського центру ПМСД № 2

«Є хороша вакцина, придбана державою. Вакцина «Пріорікс» Кір-паротит-краснуха. вакцина отримала сертифікати і не дає ніяких побічних дій».

Полівакцина «Кір-паротит-краснуха» є безкоштовною для дітей до 18 років. Після того, як у деяких регіонах збільшилася кількість хворих, батьки активніше почали щеплювати малечу. (зазначила заступник головного лікаря Хмельницького міського центру первинної медико-санітарної допомоги № 2 Світлана Оленкевич).

Титри: Світлана ОЛЕНКЕВИЧ - заступник головного лікаря Хмельницького міського центру ПМСД № 2

«Ми робили в день приблизно 4-5 щеплень. зараз робимо близько 20. Останні ці дні більше стало дітей».

«В основному в поліклініку звертаються неорганізовані діти. це від 0 до 3. Так як всім іншим роблять у навчальних закладах».

Автор. Для тих, кому за 18, вакцина проти кору платна. У вільному доступі в аптеках її немає. Препарат потрібно замовляти (розповідає завідуюча соціальною аптекою Ірина Максімова).

Ірина МАКСІМОВА - завідуюча соціальною аптекою.

«Вакцини від кору на даному етапі у нас немає. але ми можемо її замовити у будь-який момент… Приблизна ціна однієї дози - 250-305 гривень. Вони йдуть в контейнерах спеціальних з холодом. всі вакцини доставляються в спеціальних холодильниках». 

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler