Новини

Порядок створення батьківських комітетів у школах планують змінити. Це передбачає проект закону профільного міністерства «Про загальну середню освіту». Точніше - документ деталізує такий порядок. Керівник освітянського департаменту області Олег Фасоля каже - нині шкільні батьківські комітети мають більше прав, аніж раніше. Утім, зауважує: в краї немає жодного міста чи району, де б не виникали проблеми з батьківськими комітетами. Йдеться про збір грошей на ті чи інші шкільні потреби. Займатися фінансовими питаннями вчителі вважають некоректним, а думки батьків з цього приводу різняться. Тему досліджувала Ірина Аріон.   

Хмельничанка Алла Пастернак керує батьківським комітетом класу, де навчається її дитина, четвертий рік поспіль. Каже: суперечок через кошти на зборах не виникає.

Алла ПАСТЕРНАК, голова батьківського комітету 6-А класу СЗОШ № 6, м.Хмельницький

Якщо брати нашу школу, то в нас особливих таких коштів, скільки було директорів, у нас ніколи не було це обов’язковим, це було за бажанням. Якщо раніше це було, зараз в фонд школи уже ніхто нічого не здає.

Вирішувати фінансові питання у школі вдається завдяки благодійникам, запевняє голова батьківського комітету школи Михайло Нечеснюк.

Михайло НЕЧЕСНЮК, голова батьківського комітету СЗОШ № 6, м.Хмельницький

Коли мене обрали головою батьківського комітету, я дав слово, що жодної копійки з кишені батьків не буде здано в шкільному нашому закладі.

Класний керівник Світлана Янюк розповіла: саме батьківський комітет бере на себе фінансові  питання, котрі педагогові вирішувати некоректно.

Світлана ЯНЮК, класний керівник 8-В класу, СЗОШ № 6 м.Хмельницький

Вчитель не має цими питаннями займатися. У вчителя є інші обов’язки. І батьки, це їхні діти, і такі питання вирішуються з боку батьків. І я дуже вдячна своїм батькам за те, що вони не залучають мене до таких питань фінансових.

Ця мама - проти існування батьківських комітетів. Бо - каже - саме цей орган займається поборами з батьків.

Родительський комитет, я считаю, это структура, которая только собирает деньги на все. Больше родительский комитет не занимается ничем.

Випадки, коли навчальні заклади керують фінансовими потоками, прикриваючись батьківськими комітетами,  непоодинокі - каже директор обласного департаменту освіти і науки Олег Фасоля.

Олег ФАСОЛЯ, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації

Практично, напевне, немає жодної адміністративної одиниці, де б не було певних сигналів про те, що щось відбувається не так. Ми не можемо говорити, що батьківська громадськість абсолютно всюди є такою, яка призводить тільки до скарг чи порушень. Батьківська громадськість - у переважній більшості вболіває за своїх дітей, за якісну організацію навчального процесу

Нині батьківський комітет має більше прав, аніж раніше - вважає Олег Фасоля.

Олег ФАСОЛЯ, директор Департаменту освіти і науки ОДА

Новий закон, на мою думку, значно розширює повноваження батьківської громадськості. Зокрема, стаття 52 Закону України визначає батьків як одними з учасників освітнього процесу. Батьківські органи мають право брати участь в забезпеченні управлінням навчальним закладом.

На думку голови громадської ради при Департаменті освіти Хмельницької міської ради Андрія Попика, саме батьки мають вирішувати доцільність створення таких органів самоврядування.

Андрій ПОПИК, голова громадської ради при Департаменті освіти Хмельницької міської ради  

Є такі школи, там вже і проектор, і плазму зробили в клас, а мамам все мало і мало. Я вважаю, що нічого кардинально не зміниться, поки батьки здебільшого не будуть проявляти активність не в плані збору коштів, а в плані освітнього, навчально-виховного процесу. Тобто моніторити виконання навчального плану, стан освітніх послуг.

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler