Новини

«Рецепт сімейного щастя». Воркшоп із такою назвою відбувся у Хмельницькому. Участь у ньому взяли 4 подружніх пари подолян. Разом з модераторами вони розглянули причини економічного, психологічного та фізичного насилля у сім'ях та вчилися його попереджувати. Захід - у рамках проекту ПОЛіС - організувала патрульна поліція краю разом з волонтерами Молодіжного клубу розвитку. Як повідомила інспектор зі зв’язків із громадськістю Анна Стрембіцька, торік в обласному центрі за статтею «Вчинення насильства у сім’ї» було притягнуто до відповідальності понад 2-і з половиною сотні  містян. 

Катерина та Андрій Головатюки приїхали з Городка. У місцевій школі обидвоє викладають інформатику. Десять місяців тому молоді люди побралися. До воршопу зголосилися задля досвіду.

Катерина ГОЛОВАТЮК - жителька м.Городок

Нам цікаво подивитися, як виходити з якихось конфліктів, ситуацій проблемних з вигодою для нас обох.

У молодій родині сварок майже не було.

Відео: - Ну, не сварки, суперечки. Серйозних не було ніколи.

Катерина розповідає: що таке насильство - знає не з чуток. По сусідству проживає сім’я, де дорослий син знущається над батьками.

Катерина ГОЛОВАТЮК - жителька м.Городок

Ми часто приходили допомагати, бувало, що й поліцію викликали. Ми з таким стикалися.

Людям, що опинилися у скруті, у Хмельницькому сприяють в обласному центрі соціально-психологічної допомоги. Майже 11 років його очолює Алла Андрейчак. Замість терміну «жертва» вона воліє казати «людина, яка потерпає від насильства».

Алла АНДРЕЙЧАК - директор обласного центру соціально-психологічної допомоги

Єдині реально люди, які страждають від насильства в сім’ї і опиняються у ситуації втраченій - це діти»

За словами Алли Андрейчак, історій, що закінчилися «не крахом сім’ї» - з її практики, третина від усіх. Часто насилля спричиняють пиятика або наркотична чи ігрова залежності - каже інспекторка зі зв’язків із громадськістю патрульної поліції Анна Стрембіцька. У січні цьогоріч за статтею «Вчинення насильства у сім’ї» в обласному центрі було притягнуто до відповідальності 23-є містян.

Анна СТРЕМБІЦЬКА - інспектор зі зв’язків із громадськістю управління патрульної поліції, м.Хмельницький

Насправді, у нас в п’ять разів більше викликів по насильству в сім’ї, ніж ми притягнули до відповідальності. Бо викликає поліцію, ми приїжджаємо, а вона каже: зробіть щось з ним, але заяву писати не буду. 

Таку картину не раз спостерігала і Алла Андрейчак. Вона переконана: насильство можна припинити лише тоді, коли жертва буде просити не захистити її, а допомогти. І усі рішення прийматиме сама.

Алла АНДРЕЙЧАК - директор обласного центру соціально-психологічної допомоги

Звертаються для того, щоб захистити: зробіть йому щось, заберіть його, посадіть його - спасіть мене, іншими словами. А коли дізнаються, що можна лише самій себе спасти, то буває супротив.

Анна СТРЕМБІЦЬКА - інспектор зі зв’язків із громадськістю управління патрульної поліції, м.Хмельницький

У нас відбулися зміни у законодавстві. Тепер це буде не адміністративне правопорушення, а кримінальний злочин. Поки закон ще не вступив в дію. Зі зміною законодавства, коли це буде кримінальний злочин, ми побачимо іншу статистику - вона зменшиться.

Тим часом, психолог Ірина Шварц переконує: головний рецепт сімейного щастя – у якісній комунікації та довірі.

Ірина ШВАРЦ - психолог

Стосунки, якщо над ними не працювати, сходять нанівець. Якщо бажаємо щасливих стосунків, ми маємо над ними працювати. І, власне, секрет у тому і полягає, що чим більше ми працюємо над стосунками, тим краще вони є.

Свій секрет мають і Андрій з Катериною.

Андрій ГОЛОВАТЮК - житель м.Городок

Терпіння, мені здається. Деколи треба потерпіти, а деколи треба і сказати: старайся робити по-іншому.

Катерина ГОЛОВАТЮК - жителька м.Городок

Терпіння - це одне. Але треба казати. Якщо тобі щось не подобається - не накопичувати це в собі. Сказати: так більше не роби, мене це засмучує.

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler