Новини

Нову систему для обігріву пацієнтів подарували волонтери Хмельницькій міській дитячій лікарні. Обладнання встановили в хірургічному відділенні. Апарат контролюватиме температуру тіла новонароджених під час операцій. Громадська організація «Волонтерський лідерський рух» півроку збирала гроші на це обладнання. Купили його за 52 тисячі гривень в американського виробника. 

Компресор контролює температуру, а матрац зі спеціальної тканини утримує тепло і зігріває малюка. Саме так виглядає нова система обігріву, яку волонтери передали в хірургію Хмельницької міської дитячої лікарні. Апарат встановили в операційному блоці. Найбільше його потребували недоношені діти, каже завідувач хірургічним відділенням Ігор Погребняк.

Ігор ПОГРЕБНЯК  завідуючий хірургічним відділенням Хмельницької міської дитячої лікарні

Глибоко недоношені - 7-місячні, або 700 грамові - ми таких оперували - то це для нього вихід, тому що якщо його оперувати в звичайних умовах - буде негативний результат операції.

Новонароджені вразливі до переохолодження чи перегріву, розповідає Ігор Погребняк. Кількагодинна операція для них - небезпечна. Раніше для хірургічних втручань використовували спеціальний столик, обігрівався він лише з одного боку. Тож обладнання застаріло, переконує лікар. Новий апарат купили за благодійні кошти. Члени громадської організації «Волонтерський лідерських рух» гроші збирали півроку, каже координатор проекту Олег Ровінець.

Олег РОВІНЕЦЬ волонтер ГО «Волонтерський лідерський рух»

Вартість склала 52 тисячі 300 гривень. Це сам апарат і матраци.

Матраци ці одноразові, ми їх купили 10 штук. За рахунок того, що обладнання - ліцензійне, далі лікарня зможе купувати ці матраци за рахунок бюджету.

Вартість одноразового матрацу - близько 400 гривень. На місяць таких треба хоча б 4, розповідає головний лікар Хмельницької міської дитячої лікарні Наталія Зимак-Закутня. Зараз хірургічне відділення ще потребує діатермічного апарату, який скоротить тривалість операцій і ймовірність ускладнень. Необхідне нове обладнання і травматології.

Наталія ЗИМАК-ЗАКУТНЯ головний лікар Хмельницької міської дитячої лікарні

Якби існуюча у нас лапароскопічна стійка була дооснащена, ми б ішли на операції на суглобах і на сучасні методи діагностики. У нас є лікарі, які це вміють і лише відсутність обладнання їх стримує.

Активісти «Волонтерського лідерського руху» чекають від медиків пропозицій, що ще треба купити у лікарню. І обіцяють оголосити про нову акцію зі збору коштів. Тим часом, волонтери готують подарунок і для обласної дитячої лікарні. Нове обладнання для гастроентерологічного відділення уже проходить митний контроль, запевняє волонтер Сніжана Свіжак.

Сніжана СВІЖАК волонтер ГО «Волонтерський лідерський рух»

Це сегмаскоп. Це апарат, який дозволяє без проковтування зонду виявляти у діток новоутворення на ранніх стадіях. Обладнання коштує близько 10 тисяч євро.

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler