Новини

Мор

Температура повітря нижче 5 градусів морозу - небезпечна для безпритульних тварин, каже ветеринар Кирило Чумаков. Бо їм загрожує переохолодження. Зараз в обласному центрі нараховують  7 з половиною тисяч бездомних собак. Про це повідомили в комунальному підприємстві «Спецкомунтранс». Як вони зимують, і хто про них піклується під час морозів  - розкаже Вікторія Паламар.

 

Двір на вулиці Старокостянтинівське шосе у Хмельницькому. В підвалах цього будинку, розповідає двірник Іван Семенович, живуть кілька безпритульних котів. Мешканці багатоповерхівки на зиму самі облаштували їм оселю. 

Іван Семенович – двірник

Тут котів два, і 4 молодих. 6 штук.  

Поблизу цього будинку живе і зграя бездомних собак. Пані Світлана каже – її сусіди щодня підгодовують тварин.

Світлана хмельничанка

 В нас тут сусідка живе на 3 поверсі, вона всіх бездомних собак за будинком годує.

Василь Фурман живе у цьому ж районі. Поблизу його будинку, розповідає, безпритульних тварин немає. То ж чоловік несе безхатькам їжу у сусідній двір.

Василь ФУРМАН хмельничанин

В нас вдома лишаються відходи, хліб, йду на роботу, ставлю в пакет і котикам і собачкам даю їсти.

Бездомні коти і собаки, які живуть у містах, важко переносять морози, переконує зоозахисник Катерина Голубнича. Тварини не можуть самотужки роздобути їжу і зігрітися. Катерина запевняє – щодня годує не лише собак і котів, а й птахів. Із собою носить пакет з насінням.

Катерина ГОЛУБНИЧА  волонтер громадської організації захисту тварин «Врятуй життя»

Вони не можуть самі про себе потурбуватися, ому наше завдання – допомагати їм в цьому. 70% синичок помирають від голоду.

Нинішні морози можуть нашкодити і безпритульним, і свійським тваринам, вважає ветеринар Кирило Чумаков. Якщо надворі нижче 5 градусів морозу – звірам загрожує гіпотермія. А це призводить до хвороб нирок, сечостатевої системи і обмороження кінцівок.

Кирило ЧУМАКОВ головний лікар Хмельницької районної державної лікарні ветеринарної медицини

Є летальні випадки. Нам привозили недавно тварину з відмороженими вушними раковинами, прийшлося обрізати вуха. Обрізати хвости.Якщо на вулиці мінус 5 градусів – це вже є ризик для певних тварин.

Поки-що у Хмельницькому не було випадків, щоб бездомні тварини загинули від холоду. Про це заявили в комунальному підприємстві «Спецкомунтранс». Всього в обласному центрі проживають 7 з половиною тисяч безпритульних собак. Котів комунальники не рахували. 

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler