Новини

Він «прописався» у приміщенні гарнізонного будинку офіцерів. Символічну стрічку перерізали діти двох загиблих бійців – Катерина Шмерецька та Іван Обухівський.

Каски як решето, гільзи, рештки снарядів, особисті речі воїнів, обпалені  прапори та шеврони і сотні світлин – це лише  частина експонатів «Музею АТО». У ньому – дві зали. Одна – присвячена моментам з життя учасників АТО та волонтерських організацій краю. Друга – пам’яті 17-тьох загиблих в АТО воїнів зі Старокостянтинівщини. Мати загиблого бійця Олександра Мандибури пані Інна зізнається, що відкриття музею для них - важлива подія.

Інна МАНДИБУРА – мати загиблого бійця Олександра Мандибури

Файл 051: 1.20 – 1.39 Відкриття музею стає для нас дуже значущою датою. Це дуже-дуже для батьків, для родини, які не дождались своїх дітей важлива подія. Тому що є в народі такий прислів: людина жива, поки про неї пам’ятають. І я  так думаю, коли є музей, пам'ять про наших синів буде в людських душах, в людських серцях.

Валентина Яроцька принесла до музею вишитий бісером невеликий прапор України. Його поставили біля фотокарток її сина, який загинув на Сході України.

Валентина ЯРОЦЬКА – мати загиблого Олександра Яроцького

Файл 093: 1.56 – 2.05 Он у меня просил: выший мне прапор Украины, чтоб я смотрел и любовался. Я ему вышила. В память о сыне. 2.15 – 2.36 Он меня просил еще при жизни, но я не успела. И я ему вышила, что б он смотрел со стены, с портрета.

У музеї – більше двохста експонатів. Їх зібрали  як волонтери, так і військові та члени їхніх родин. Загалом же від задумут до втілення цієї ідеї у життя – пішов рік, - розповідає голова правління громадської організації «Учасники АТО м. Старокостянтинова» Сергій Жмурко.

Сергій ЖМУРКО – голова правління ГО «Учасників АТО м.Старокостянтинова»

Файл 012: 2.14 – 2.38 Ми потихеньку зробили ремонт і облаштували таку музейну експозицію, для того, щоб могли долучитися всі містяни, діти подивитися, що твориться, де приймали участь в бойових діях наші земляки, а ті, хто повернувся з війни могли або себе впізнати чи своїх товаришів подивитися.

Куратор музею АТО Анатолій Борсук переконаний, що тут буде центр військово-патріотичного виховання молоді району.

Анатолій БОРСУК – куратор музею АТО, учасник бойових дій

Файл 038: 2.28 – 2.58 Основною метою цього музею було почтити пам'ять тих героїв, які загинули, визволяючи територію України, і борячись за Україну і створити потужний центр військово-патріотичного виховання. На що буде звернена особлива увага – це наше підростаюче покоління, будівників нашої України, нової України.

Андрій КАЗМІРЧУК – «кіборг», учасник боїв за Донецький аеропорт

Файл 098: 2.02 – 2.26 Такий музей поперше для збереження правдивих історичних фактів, які треба донести до людей, що це не якесь міфічне АТО, яке знаходиться десь там, а що це – визвольна боротьба, це визвольна війна., це треба доносити людям

Музей АТО працюватиме без вихідних, сім днів на тиждень, з дев’ятої до 18 години.

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler