Новини

Пропонує у ці дні своїм відвідувачам галерея «MASLO». Світлини, які там експонуються – це результат десятиденного перебування  трьох художників з України, Польщі та Білорусі у Хмельницькому  чи поблизу нього. Що з того вийшло, - дізнавалася Наталя Захарчук.

Усі троє фотохудожників були у рівних умовах – працювати у місті, в якому вони раніше ніколи не були. І саме це, за задумом куратора проекту Олександра Михеда,  мало стати цікавим як для самих фотографів, так і для  глядачів.

ВМЗ:Олександр МИХЕД, куратор проекту: 00.38 Чим може бути цікавий цей проект для місцевих жителів? Мені хотілося вірити, що це знайомство з тим, якою може бути сучасна фотографія, з тим, як дивлячись ніби в одну точку, можна побачити різні речі. Мені дуже цікаве життя малих міст. Цікаво, як відбуваються процеси трансформації укр. суспільства і наскільки Хмельницький відчуває себе Хмельницьким

Світлини українського фотографа Валерія Мілосердова - це розповідь про будні хмельницьких волонтерів і простих людей із села Розсоша, які допомагають армії. Фотограф каже, що його робота - це інструмент, який відкриває іншу людину. А не просто картинку, яку ти зробив і забув.

ВМЗ: Валерій МІЛОСЕРДОВ, фотограф, Україна «Мій проект називається «нові зв’язки» Серія ґрунтується на даних опитувань українського суспільства, що вже далеко не перший рік свідчать – українці найбільше довіряють військовим та волонтерам.»

Білоруському фотографу Олексію Шинкаренку, на відміну від його колег по резиденції, цікаво було познайомитися  із Хмельницьким, якого вже нема. Він відкривав наше місто через старі фотографії, які  вивчав у фондах Державного архіву Хмельницької області та Музею історії міста Хмельницького. Результатом його розшуків стали три книжки, що подають погляд на три історичні періоди ХХ століття: 50–60-ті роки, 70-ті й 80-ті роки.

Маріуш Форекці – фотограф-документаліст. У Хмельницькому його цікавило все те, що  й цікавить у Польщі  - буденне життя людей.

ВМЗ: Маріуш ФОРЕЦКІ Всі ці світлини були спонтанними. Я рідко просив людей позувати

За словами куратора виставки Олександра Михеда, цей проект є живим експериментом, в якому взяли участь як самі фотографи, так і ті, хто прийде дивитися на їхні світлини.  

ВМЗ:Олександр МИХЕД, куратор проекту: Це визначати місцевим жителям. Вони є кінцевим споживачем цієї виставки. Скажуть, що вони нічого не зрозуміли – окей. Хтось скаже: О! Вони зрозуміли – окей. Тобто я не можу визначати рамки. Я можу створити тільки експозицію продумати логіку, я к її дивитися.

Виставка еспонуватиметься в галереї «Масло» до 22 березня.

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler