Новини

1360 гривень для фізичної особи і 1700 – для юридичної. Такі штрафи загрожують власникам хмельницьких будівель, які невчасно збивають бурульки, повідомили в міському управлінні екології та благоустрою. Претендувати на компенсацію можуть і ті, кому бурулька завдала травми. Поки-що таких не було, кажуть в міському травмпункті. Як вберегтися від наслідків відлиги, і куди звертатися, якщо на голову звалився лід – розкаже Вікторія Паламар.

 

 

Житель обласного центру Петро щодня проходить повз цю багатоповерхівку. Дивитися, каже, тепер доводиться не лише під ноги, а вгору. Бурульки висять і з даху, і з балконів будинку.  

 

Петро хмельничанин

Сьогодні падало з рекламного щита, на заправці падало. На будинках ще не бачив, ще не падало на мене. В мене на знакомого падало, травмувало в міру, ушиб і все.

 

Потерпілих від падіння бурульок у Хмельницькому в цьому році не було, запевняє завідувач міським травмпунктом Руслан Колесніков. А от торік з такими травмами до медиків звернулися 5 осіб. В усіх були пошкодження голови різного ступеня.

 

Руслан КОЛЕСНІКОВ завідувач Хмельницьким міським травмпунктом

Може завдати травму, рану, що навіть потрібно зашивати. І можна отримати переломи черепа. 01.10. – 01.18 Найчастіше страждає голова, бо якщо на нішу ділянку тіла впаде, то буде забій.

 

Якщо бурулька завдала шкоди здоров’ю – потерпілий може претендувати на грошову компенсацію, розповідає юрист Богдан Ткачук. Для цього треба зафіксувати факт ушкодження в медиків, з’ясувати, хто власник будівлі і вимагати у нього відшкодування. Якщо той не погоджується – звертатися до суду.

 

Богдан ТКАЧУК адвокат

Якщо позивачу вдасться довести, що падіння бурульки сталося через неналежне виконання обов’язків тією чи іншою організацією, можна очкувати на позитивне судове рішення відшкодування матеріальної і моральної шкоди.

 

За очищення дахів від бурульок відповідають саме власники будівель. Це прописано в правилах благоустрою міста, каже заступник начальника управління ЖКГ Володимир Путін. З житлових будинків бурульки зобов’язані збивати працівників ЖЕКу чи ОСББ.

 

Володимир ПУТІН заступник начальника управління ЖКГ Хмельницької міської ради

Жеки наймають спеціальний транспорт з автопідйомною вишкою, використовують їхніх працівників, які мають доступ до висотних робіт.  І так палками збивають.

 

Якщо ж власник приміщення бурульки ігнорує, йому загрожує штраф. Для фізичної особи – це максимум 1360 гривень, для юридичної – 1700. Поки-що, повідомляють в управлінні благоустрою, таких порушників у Хмельницькому не було.

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler