Новини

Вісімдесят випадків куріння в невстановлених місцях зафіксовано від початку року у Хмельницькому. Про це повідомив речник управління патрульної поліції області Роман Мартинюк. Усіх правопорушників притягнуто до відповідальності. Звичка курити у громадських місцях коштувала їм 170 гривень штрафу. Які ж місця підпадають під заборону, а які ні – з’ясовувала моя колега Дарина Денисенко.    

 

Хмельничанка Вероніка щодня зустрічає курців у своєму під’їзді. Дівчина каже, через це приміщення завжди задимлене. До того ж, попри заборону куріння на дитячих майданчиках, неодноразово бачила тут курців.

Вероніка 
 На вулиці також постійно ці курці. Поруч ходять діти. І це гостра проблема і для мам. Як так? Це дим, це шкідливо для дітей. 00:46-00:53: За дією чинного законодавства заборонено курити в громадських місцях. Але все ж таки вони порушують це.

У червні 2012 року на сесії Хмельницької міської ради прийняли рішення щодо зменшення вживання тютюнових виробів. У  місті чітко визначили місця, де курити заборонено. (розповідає головний юрист-консул управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Хмельницького Мирон ВасИликів)

Мирон ВАСИЛИКІВ – головний юрист-консул управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Хмельницького
Будівлі органів державної влади місцевого самоврядування, парки, сквери, пляжі, авто- та залізничні вокзали, заклади охорони здоров’я та прилегла до них територія, освітні заклади.

А ще - вулицю Проскурівську та Майдан Незалежності обласного центру. Та от не вказали у рішенні, де курити все ж дозволяється. Відповідно до закону, такі місця мають визначати керівники підприємств, або власники приватних закладів, пояснює Мирон ВасИликів.

Мирон ВАСИЛИКІВ – головний юрист-консул управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Хмельницького
Входить в повноваження тих власників. Якщо автовокзал чи залізничний вокзал, то власники мають забезпечувати місця.  Воно має бути віддалене від громадян чи на вокзалі, чи на ринку, чи на площі.

При цьому, місце для куріння має бути чітко визначене та обладнане, додає юрист громадської організації «Соціальна справедливість»

Олег ЛІТВІН – юрист громадської організації «Соціальна справедливість»

: На підприємстві, установі, організації будь-якої форми власності лежить відповідальність по визначенню таких місць. Тобто, громадське місце, кафе. На думку керівника, він може визначити в тому чи в іншому місці дозволено паління.  Це визначено інформаційним показником, в першу чергу, смітником.

На Хмельницькому залізничному вокзалі таке місце є. Що стосується ресторанів та кафе, там зі столів все ж прибрали попільнички. І тепер відвідувачі цих закладів курять на вулиці. Або у спеціально створеному для цього місці. (каже адміністратор одного з ресторанів Хмельницького Віктор)

Віктор – адміністратор ресторану

 Наш ресторан придерживается данного закона. Это достаточно позитивно сказалось на наших гостях, на наших юных гостях. Они не дышат этим дымом. У нас есть при входе специально отведенное место, где гость может покурить. И потом вернуться в зал и отдыхать дальше.

Контроль за дотриманням законодавчої норми виконує поліція. Саме правоохоронці можуть давати або усне попередження, або штрафувати курців. Вісімдесят випадків куріння в невстановлених місцях зафіксовано від початку року у Хмельницькому. Усіх правопорушників притягнуто до відповідальності. (розповідає речник управління патрульної поліції області Роман Мартинюк)

Роман МАРТИНЮК - речник управління патрульної поліції Хмельницької області

 Згідно кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за дане правопорушення за статтею 175 пункт 1, де передбачений штраф у вигляді попередження та суми штрафу від 51 гривні до 170 гривень. 

Якщо ж правопорушника затримали вдруге, то розмір штрафу складає від 170 гривень до 340. Дарина Денисенко, Іван Мовчан, Володимир паламар. Новини. Поділля-Центр. Новини на першому.

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler