Новини

Вулиця Шевченка у Хмельницькому не стане бульваром. Відповідна петиція про перейменування не набрала достатньої кількості голосів – 136 із п’ятиста необхідних. Електронне звернення до міської влади торік у вересні зареєстрував колишній хмельничанин, а нині – житель української столиці Роман Федік. Телефоном чоловік розповідає: до такого кроку його підштовхнула побачена ним світлина.

Роман ФЕДІК – автор петиції щодо відновлення бульвару Шевченка: Т-0:16 Люди, які приїжджають до Хмельницького, рухаються до центральної частини міста вулицями Проскурівською або Шевченка. І те, що вони після вагона побачать, ці перші хвилини, закарбовуються в пам’яті. І складається враження про місто. Тому я вважаю, що це дуже важлива частина міста.

Краєзнавець Сергій Єсюнін каже: вулиця Шевченка в обласному центрі з’явилася 1888-го року. Вона сполучала центр міста з відкритим тоді залізничним вокзалом. Тож і отримала назву Великої Вокзальної. 

Сергій ЄСЮНІН – провідний науковий співробітник Хмельницького обласного краєзнавчого музею: Ф1 – 0:50 1919-го її перейменували на честь Шевченка. + 1:49 Вже у повоєнні роки був благоустрій цієї вулиці. 59-го вулицю прикрасили пам’ятником Кобзаря. 2:00

У такому вигляді вулиця проіснувала до вісімдесятих років минулого століття, коли прийняли рішення прибрати бульвар у зв’язку з прокладанням тролейбусної лінії. Нове місце «прописки» отримав і пам’ятник Шевченкові – говорить Сергій Єсюнін.

Сергій ЄСЮНІН – провідний науковий співробітник Хмельницького обласного краєзнавчого музею: Ф1 – 2:07 Він не представляє інтересу. Це не авторська робота була, а звичайний типовий пам’ятник, яких було багато.2:24 +3:12  Демонтували бульвар разом з пам’ятником 1981 року. 3:17 +4:08 У 1984 році його передали в Дунаєвецький район, у село Рахнівка. 4:10  

Науковець переконаний: відновити бульвар Шевченка нині навряд чи вдасться.

Сергій ЄСЮНІН – провідний науковий співробітник Хмельницького обласного краєзнавчого музею: 7:12 Мені було б приємно, якби його відновили. Тому що бульвари додають місту комфортність. + 7:30 Якщо підрахують техніки або інші фахівці, що можна пропустити такий потік тролейбусів, автобусів і автомобілів бульваром, я тільки за. 7:44

Роман ФЕДІК – автор петиції щодо відновлення бульвару Шевченка: Я би хотів, щоби все старе місто відновили. Хотілося б, щоб і хмельничани були більш активні в цьому плані.

Торік активіст Станіслав Свідлов створив мапу топонімів, що пов’язані з іменем Тараса Шевченка. За основу брав дані «Реєстру адміністративно-територіального устрою» Мінюсту. За підрахунками, в Україні зафіксовано майже 9 з половиною тисяч вулиць Тараса Шевченка. І одна з них – у Хмельницькому. Ольга Нєсмєянова, Віктор Кривий, Олександр Горішевський. 

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler