Офіційний сайт ХОДТРК

Новини

Молочний бідон з особистими речами повстанців УПА показали в обласному літературному музеї. Його виявили краєзнавці у Старокостянтинівському районі. Він був закопаний в землю у лісі поблизу села Підгірне, в урочищі Жеребки. Знайшли бідон торік у жовтні. Частина речей була пошкоджена. Те, що вціліло – передали в обласний літературний музей.

Особисті речі повстанців, листівки, сатиричний пропагандистський часопис «Хрін» , виданий у Кам’янець - Подільської області, знайшли краєзнавці Василь Поліщук та Сергій Ляховський у лісі в Старокостянтинівському районі. Все це зберігалося у молочному бідоні, який був закопаний у землю.

Василь ПОЛІЩУК, краєзнавець

Ми були самі вражені тим, що ми знайшли щось таке, що представляє історичну цінність.

Сергій ЛЯХОВСЬКИЙ, краєзнавець

Ми зразу даже не поняли, всього не доставали , з того бідона. І  зразу даже не поняли,  що воно такое, подивились, якісь листівки там. Вони були там пачками, і було понятно, що там листівки агітаціонні.

Знайдені артефакти підтверджують те, що на Хмельниччині також діяв повстанський рух ОУН УПА, часів 40 - 50 років минулого століття. Так вважає історик Володимир Кохан.

Володимир КОХАН  історик

Існує стереотип, що наші землі взагалі не відбувалося боротьби під проводом оунівців, але подібні знахідки стверджують, доказують протилежне. Це був основний плацдарм переходу сил західної України на Східно - українські землі. Свого часу навіть був існує факт, що після загибелі Романа Шухевича, Василь Кук, в них було в планах, сформувати центр опору саме  тогочасної Камянець-Подільської області.

Василь Горбатюк двадцять років досліджує  літературу, яка стосується діяльності ОУН-УПА на Поділлі. Про це видав дві книги. Він вважає – бідон з речами закопали   підпільники з Кам’янця - Подільського

Василь ГОРБАТЮК директор обласного літературного музею

Я з впевненістю можу сказати ,що це зробили члени підпілля, які прибули сюди із Камянець-Подільського районного округу ОУН на чолі  з Іваном Ліщинським, а також його побратимів. Поблизу того місця, знайдене щось схоже, що там була побудована і криївка. Це ще раз підтверджує , що бідон закопаний якраз цими повстанцями. 

Володимир  БАРШАЦЬКИЙ, краєзнавець

Це я думаю, не останній бідон, в принципі і там же  групи були і ще десь були. Трапиться час, трапляться обставини і хтось найде їх.

Поділитись у соціальних мережах:

Facebook Google Bookmarks Twitter

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

slogin.info
Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction