Офіційний сайт ХОДТРК

Новини

Вода у Хмельницькому наразі придатна для споживання. Сьогодні, нагадаю, з 10-ої до 17-ої години її хлорували. Це роблять двічі на рік задля знезараження води та промивки труб, пояснив головний інженер комунального підприємства «Хмельницьковдоканал» Станіслав Міхалець. Як і де відбувається процес знезараження водопровідної води – бачила Ольга Нєсмєянова.

Це – водонасосна станція №9. Вона – найбільша у Хмельницькому. Щодня сюди з Чернелівки поступає 55 тисяч кубічних метрів води. На станції вода проходить знезараження і далі – подається до споживачів. Перший пункт на цьому шляху – резервуари, 5-ть метрів завглибшки. Сюди вода і поступає з Чернелівки. Резервуари повністю заховані під землею. Зверху можна побачити їхні дашки. Наступний етап – знезараження води. Для цього на станції є окреме приміщення з насосними дозаторами. Звідси у резервуари з водою подається хлорречовина.  

Іван ДЗЮБІН – начальник Служби водопровідних споруд МКП «Хмельницькводоканал»

Це така речовина, що вона спеціально для питної води. Щодня ми проводимо хлорування води в дозах, необхідних для споживання. А сьогодні ми збільшили дозу гіпохлориту в 10 разів. Дозування проводиться насосами-дозаторами, які підтримують необхідну дозу. Взагалі підтримується доза – 0,8-1,2 мг на літр. А сьогодні – 10 мг на літр.

Воду на аналізи відбирають щодня. Сьогодні, коли вона хлорувалася, її перевіряли щопівгодини. Лаборантка працює у машинному залі. Тут є 5 насосних агрегатів, які й забезпечують подачу води в місто. Паралельно із процесом знезараження води відбувається промивка водопровідних труб.

Станіслав МІХАЛЕЦЬ – головний інженер МКП «Хмельницькводоканал»

Збільшення гіпохлориту натрію, який подається в мережу, ця речовина вступає в контакт з відкладеннями, які можуть … вступає в реакцію, видаляються залишки заліза, марганцю, кальцію – промиваються з трубопроводів.

Загальна протяжність водопровідної мережі Хмельницького – 675 кілометрів. У місті працює 9 водонасосних станцій. Знезараження води і промивку мереж працівники водоканалу проводять двічі на рік – восени і навесні. 

Поділитись у соціальних мережах:

Facebook Google Bookmarks Twitter

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

slogin.info
Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction