Офіційний сайт ХОДТРК

Новини

Продюсерка Хмельницької філії Суспільного розповіла, як працює оновлена телерадіокомпанія.

Про контент в ефірі

Любов Тімкова, продюсерка Хмельницької філії Суспільного: “Регіональне телерадіомовлення має свою специфіку. Чому глядач чи слухач  вмикає «Поділля-центр»? Та тому, що вони хочуть почути тутешні новини, які не впливають, можливо, на життя всієї держави, але важливі їм. Бо близькі. Бо там звучать прізвища їхніх знайомих, а то й, може, рідних. Бо так дізнаються , що відбувається у сусідньому мікрорайоні, чи селі. Бо, врешті, щось же зробили люди, такі як вони, аби стати учасниками телерадійного випуску. І показати їм це і розповісти –  головне завдання регіонального суспільного мовлення. А ось найголовніше – це досягнути того, щоб наш глядач і слухач увімкнув нас вдруге. І авторитетно розповідав сусіду новини, підготовлені нашими журналістами. Ось тут йдеться про довіру до нашої телерадіокомпанії. А вона неможлива без достовірної, збалансованої інформації . Та ще й подавати її необхідно оперативно та просто, наскільки би важкою та масштабною  тема не була. Не про перспективні програми роботи, розроблені тими і тими на такий і такий рік , для того і того. Вам це цікаво? – І мені ні. А про конкретну тему, яка йдеться в тій «програмі» і стосується чи не кожного.

 

Особисто для мене важливо, аби питання, яке піднімалося в ефірі – не просто прозвучало і пропало у вирі подій наступного дня. А щоб мало логічне завершення , простежене нами і повідомлене . Те, що в нашому ефірі немає «джинси», думаю, нині переконався кожний, хто дивиться і слухає «Поділля -центр». Але тут важливо не перегнути палицю і зовсім не відхреститися від державних посадовців. Громада – це і державні інституції, які її обслуговують. А чиновники просто зобов’язані коментувати ті процеси та обсяг виконаної роботи, якими безпосередньо опікуються, і за що отримують зарплату. До слова, у всіх філіях суспільного мовлення з березня втілюється проект «Звіти. Наживо». Саме для того, аби посадовці  прозвітували за зроблене. Причому існує таймінг – дві хвилини для відповідей, щоб була змога поставити не три питання, а , скажімо, тринадцять. Так, раз на місяць студія суспільного мовника «Поділля- центр» перетворюється на майданчик прямоефірного конструктивного діалогу між владою та громадою.

Нині  змінюється формат ранкового мовлення. Якщо раніше це було розважальне шоу, а на «Поділля-центр» воно стартувало  в 2011, то тепер – це сімейно-пізнавальне. Як на мене, найважче перелаштуватися саме нашим «ранковим пташкам». Чому? Бо тепер у «TVій ранок» — не стільки інформація, яку можна почерпнути в мережі, скільки саме місцевий матеріал та корисні поради. І стосуються  вони не лише молоді, а всіх, хто зранку ще не приступив до вирішення справ і пересікає квадратні метри вздовж телевізора від кухні до ванної кімнати та гардеробу. І подати це треба легко, інтерактивно, щоб зарядити глядача позитивом на весь день, - то справді вищий пілотаж. При цьому помножити все на збалансованість, достовірність, оперативність.

Такий формат роботи, зауважу, повністю прямоефірний — тримає у тонусі, вимагає від журналіста критичного мислення, мобільності та оперативності.  Аби не навішувати ярлики і говорити штампами, а насправді вести конструктивний діалог. Скажу відверто, я 15 років (фактично одразу після університету) пропрацювала в інформаційній службі  «Поділля-центр». Від кореспондента до шеф-редактора Новин суспільного мовника. Тому стверджую: “Так, нині ми працюємо по-іншому”. Намагаємося глибоко розробити тему, чітко формулювати фокус питання, з яким виходимо в ефір, з прискіпливістю обираємо експерта, який може аналізувати проблематику. Така стратегія журналістської роботи продиктована саме теперішніми викликами суспільства.  Нині усі ресурси телерадіокомпанії спрямовані саме на якість ефірного продукту. Відтак, зрозуміло, програємо у кількості. Сьогодні телевізійна сітка регіональних філій уніфікована. Документальні та художні фільми централізовано закуплені , чимало програм підготовлено каналом UA:Перший. Розрахований контент на людину мислячу – освітні лекції , пізнавальні програми.  Хотілося би більше таких програм власного виробництва. Саме у цьому полягає суть пітчингів – захисту творчих ідей, які згодом стануть повноцінними продуктами. У нас нині розробляється три програми. Це покрокова анімаційна інструкція про те, які питання вирішуються у конкретних інстанціях. «Фотосесія» - розповідь про визначних людей краю. Та плануємо робити  власні журналістські розслідування. Коли саме ці проекти стартуватимуть в ефірі, про це поки не йдеться. Нині збирається портфель таких ідей, аби при обіцяному належному фінансуванні суспільного мовника максимально наповнити регіональну сітку власним продуктом.

 

Щоправда окрім трьох базових телепродуктів (пізнавальне ранкове шоу, суспільно-політичний ефір, та новини) філія долучається до загальнодержавних проектів компанії. Наприклад, виготовлення спільних міжпрограмок до відзначення державних свят. Об’єднання країни в одному телерадіопросторі суспільного мовлення за єдиними стандартами високої журналістської якості – це те, що мені особисто дуже імпонує . Йдеться і про міжрегіональні включення студій «наживо». І про постійне навчання працівників та синхронізаційні зустрічі. Є відчуття однієї великої команди, яка розбудовує не лише вертикаль, але й горизонталь роботи.”

 

Стан справ на радіо

“Змін зазнало й радіомовлення. Нині у нас три прямі ефіри на радіо. Найрейтинговіший  розпочинається о 7:10. І приємно, що й о такій порі спікери йдуть у студію охоче. Що нове у роботі – то це відповідальність, що стосується прав на інтелектуальну власність. Ми підписуємо угоди про використання в радіоефірі творів місцевих поетів та отримуємо  права на трансляцію пісень, авторства подільських піснярів і виконавців. Такі перемовини ведуться нині щодо запису фольклорних колективів. У планах – створити справжню фонотеку з належним каталожним описом композицій. Окрім того, на стадії розробки знаходиться проект дитячої радіоказки. Його  плануємо реалізувати у співпраці з місцевими дитячими бібліотеками, казкарями і педагогічною академією.

Відтепер, радіо «Поділля-центр» можна бачити і на сторінці Facebook. Днями якраз дещо оновили студію. Звичайно, хотілося й технічного оновлення – це ті перспективні плани , втілити які буде реально за умови обіцяного фінансування суспільного мовника та, можливо, завдяки іноземним донорам. Чи не щомісяця маємо теж радіомости з іншими  філіями, намагаємося максимально додати в ефір інтерактиву. Саме інтенсивне залучення до діалогу слухача і глядача, як на мене, - це варіант, що не дасть телебаченню перекочувати в інтернет мережу”, — зазначила Любов Тімкова.

 

Про роботу Цифрових платформ

“По іншому нині ведеться робота телерадіокомпанії «Поділля-центр» на цифрових платформах. Це не просто хаотичний «викид» інформації  у соцмережі та Youtube, а продумане і планове оновлення сторінок каналу, з урахуванням часу й  потенційної аудиторії. Зважаючи, що це найоперативніша та наймобільніша платформа донесення інформації. Творчі групи ще під час зйомок «стрімлять» у Facebook, якщо йдеться про резонансну подію. І саме на цифрових платформах з’являються перші порції інформаційних повідомлень, які ще у той момент «готуються» у монтажній кухні.

Особливо горда за технічну службу. Нині ми маємо технічні можливості віддавати і приймати в себе якісний ефірний сигнал. Тож обома руками за таку співпрацю з іншими філіями”, — Любов Тімкова.

 

Про оптимізацію роботи філії

“Щодо реорганізації, то в нас оптимізовано не лише штат «Поділля-центр», але й приміщення, в якому ми знаходимося. Будівля не є власністю телерадіокомпанії. І через зменшення кількості працівників відпала потреба використовувати всю зайняту досі територію. Тому ми ущільнилися. Причому збережено всі теле- та радіостудії. А деякі оновлені кабінети стали колегам комфортнішими, аніж попередні. Це «велике переселення» — як ми поміж себе називали переїзд — повністю заслуга менеджерки нашої філії Ольги Усової. Вона настільки швидко ввійшла у «курс» справи, що, фактично, з перших днів свого призначення, завела цей механізм. Мені імпонує її стиль ведення справ – прозорий, конструктивний, рішучий”, — Любов Тімкова.

 

“У найближчій перспективі ставлю собі завдання якомога більше популяризувати суспільне мовлення у краї. І не лише якістю контенту та відповідальністю перед глядачем і слухачем. Але суспільним діалогом. Ось уже півроку як «Поділля-центр» чи не що два тижні приймає  як дорослі, так і дитячі екскурсії. Пояснюємо специфіку роботи , показуємо телерадійну кухню. Знаєте, чому найбільше дивуються? – тому, що над сюжетом тривалістю 2 хв. працює купа людей. І займає це вагон часу. Пояснюємо, чому так: бо перевірити інформацію у кількох джерелах, сформувати групу (а той не одну) на виїзд, переглянути і розписати кадри, змонтувати і написати текст, зробивши його верифікацію – це й справді чимало. Тому що головне у цьому процесі? – Команда! Тільки розуміння з півслова, тільки пошуки можливостей, а не причин, —  у результаті дають отих 2 хвилини ефірного сюжету. І тішуся з того, що, буває, вже 9-та вечора, а у «вайберівській» групі колеги обговорюють нинішній день, прогнозують розвиток конкретних подій на наступний. І все це приправлено хорошим гумором.

Тепер, коли у нас вирішене питання з «великим переселенням» надіємося разом з Ольгою Усовою облаштувати територію, аби надалі організовувати там фан-зони, щоб долучатися до подій, які висвітлює суспільний мовник.

 

У нас завжди була тісна співпраця зі студентською братією. Цього літа вже двоє новачків практикуються: одна — на телебаченні, друга – у радійників. А з липня ще двоє завітають. Словом, хочемо заслужити довіру краян  як своєю професійною журналістською роботою, так і чіткістю своєї суспільної позиції. Бо якісні зміни – це кожен із нас”, — Любов Тімкова, продюсера Хмельницької філії Суспільного мовника.

 

Поділитись у соціальних мережах:

Facebook Google Bookmarks Twitter

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

slogin.info
Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction