Офіційний сайт ХОДТРК

Новини

У Нетішині оголосили епідемію грипу. Поріг захворюваності там перевищено на 19%. За тиждень занедужали понад 600 осіб, більше половини – діти. Загалом на Хмельниччині епідемпоріг поки-що не перевищений. Але медики кажуть, що область на порозі епідемії.  

Нетішин першим в області переступає епідемічний поріг захворюваності на грип та ГРВІ. За останній тиждень хворих у місті побільшало вдвічі. Усі місцеві школи з 8 грудня на тиждень закривають на карантин. У Нетішині обмежують проведення розважальних заходів, а містянам пропонують одягати маски.

Наталія КРАВЧУК завідувач Нетішинським міськрайонним відділом ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України»
- Епідемпоріг перевищений на 19,5%. Серед захворілих – 77% діти. За минулий тиждень – 662 випадки ГРВІ, 4 випадки грипу серед дітей. О зпорядженням міського голови з 8 по 14 грудня в місті введено обмежувальні заходи – призупинено навчання у школах, закриті всі позашкільні заклади. У дитячих садочках посилений ранковий огляд, персоналу рекомендується носити маски…

Хмельниччина на порозі епідемії,констатують медики. Поки-що її немає, але хворіти на грип та ГРВІ подоляни почали значно частіше - понад 6 тисяч осіб за тиждень.

Лариса КАЛІНЕР лікар-епідеміолог ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України»
- Порогового рівня ми ще не досягли, хоча наближаємося, ще 3 відсотки і буде епідемія, це називається передепідемічний період, тобто ми на порозі епідемії. Слава Богу, летальних випадків не було. Госпіталізовано 269 осіб, це десь 4% від усіх захворілих.

Лише 4% звернулися до медиків, але Хмельницька інфекційна лікарня буквально переповнена. Особливо – дитяче відділення. Воно розраховане на 30 ліжок, але пацієнтів значно більше. На 100% заповнені і «дорослі» палати. Щоб забезпечити лікуванням усіх, медики перепрофільовують ліжка.

Оксана ПІДДУБНА головний лікар Хмельницької інфекційної лікарні
- Більше 25 чоловік позавчора поступило, вчора 20. Збільшилася госпіталізація на різноманітні ГРВІ і втому числі на грип. Є і важкі хворі, 4 перебували в реанімації.

Від жовтня і до сьогодні інфекціоністи встановили діагноз «грип» 12-тьом краянам. Лабораторно і клінічно підтверджено, що це був грипу типу А. Епідеміологи переконують, що він не страшний, бо українці стикають з ним щороку і вже мають імунітет.

Лариса КАЛІНЕР лікар-епідеміолог ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України»
- Зараз циркулює і превалює вірус типу А, H3N2. Він нам знайомий, він практично щосезону з нами, населення має імунітет, так що поки-що екзотики немає.

Торік в Україні справжньої біди наробив каліфорнійський або так званий в народі «свинячий грип» . Він забрав сотні життів. Медики не впевнені, що в цьому сезоні його не буде. Тому радять подолянам берегтися, не займатися самолікуванням, а ще краще – зробити щеплення від грипу.

Оксана ПІДДУБНА головний лікар Хмельницької інфекційної лікарні
- Це єдиний захист, єдиний. Всі решта препаратів, яки стимулюють вироблення інтерферону, від грипу не врятують.

Пік захворюваності, за усіма прогнозами, в цьому сезоні припаде на січень. Отож, час, аби зробити щеплення, ще є. Якщо вдасться знайти вакцину. В цьому році в Україні її обмаль – лише 150 тисяч доз на все населення. 

 

Поділитись у соціальних мережах:

Facebook Google Bookmarks Twitter

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

slogin.info
Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction