Новини

Замість квітів та привітань – кілька десятків тонн сміття. Так зі святом Весни жителів Наркевицької об’єднаної територіальної громади привітали львів’яни. Мотлох із культурної столиці України відвантажили просто при в’їзді у село Трительники. Вночі, без сторонніх очей та будь яких погоджень із громадою. Про «кочове» львівське сміття, яке вже не вперше мандрує Хмельниччиною розкаже Надія Драганчук. 

 Жахливий сморід та гора відходів просто  при в’їзді у село. Таку картину вранці побачив місцевий житель Трительників Волочиського району. Про подарунок чоловік одразу розповів старості. Коли ж жінка приїхала на місце, зрозуміла : сміття не їхнє.

 Тетяна БЕГДАЙ – староста сіл Трительники та Баглаї

 « Це було величезне обурення. Бо хто міг собі дозволити сьогодні приїхати в село і привезли величезну купу сміття.  Обстеживши цю гору ми зрозуміли, що це сміття є з міста. Навіть знаходили пресу та чеки з міста Львова.

 Про кілька десятків тонн мотлоху одразу повідомили правоохоронців. Вони опитали мешканців найближчих будинків, та, як виявилося, ніхто нічого не бачив. Бо, ймовірно, сміття у Трительники підкинули вночі.

 Любов ГУЛА – голова Наркевицької об’єднаної територіальної громади

 « Мможливо Нацполіція до цього долучиться і знайде того злочинця, який це зробив. Якщо ми вже не знайдемо, то змушені будемо взяти техніку, у нас є трактор і екскаватор, і вивести все сміття на своє сміттєзвалище.

І це не єдиний випадок ,коли  на Хмельниччині крадькома відвантажують львівський непотріб. Вперше гори сміття знайшли в області  у жовтні минулого року. Тоді купу мотлоху побачили жителі села Берездів Славутського району. 20 тонн відходів викинули на поле для випасу худоби. Доказом того, що це сміття саме з міста Лева, були чеки з магазинів та зошити зі шкіл. Побутові відходи як і у Трительниках відвантажили вночі. Однак, правоохоронці так і не знайшли винуватців. Натомість, екологи зобов’язали сільську раду самостійно ліквідувати непотріб.

А доки одні думають ,як боротися із самовільним вивозом львівського сміття, інші взялися на ньому заробляти. Старокостянтинівський комбінат комунальних підприємств 23 лютого уклав  офіційну угоду з львів’янами. За її умовами, місцевий подільський полігон зобов’язався  прийняти 100 тонн відходів. Такі об’єми не надто збільшують навантаження на сміттєзвалище. До того ж, ціна прийому львівського мотлоху  у рази вища від  тутешнього.

 Володимир БУЛИЧ – начальник Старокостянтинівського комбінату комунальних підприємств

 « За одну тонну відповідно договору 350 грн. це у 10 разів більше, ніж ми приймаємо від наших підприємців. Якщо ми в місяць приймаємо 1500-1600 тон від своїх, то сто тонн – це 5% від місячного навантаження. Це ніяк не позначилось ні на формі, ні на методах, ні на утриманні полігону.

 Останню машину зі Львова відвантажили 1 березня. На сьогодні Старокостянтинівське комунальне підприємство вже отримало обіцяні гроші. Їх, як і планували, використають на впорядкування сміттєзвалища.

Володимир БУЛИЧ – начальник Старокостянтинівського комбінату комунальних підприємств

 «Цці кошти підуть на упередження тління сміття. Ми по схилу викопали штучну водойму. Ми маємо до 2 тисяч кубів води. Ми купили потужн6у мотопомпу, насос. Оперативно буде це тління ліквідовуватись».

Разом з тим у райцентрі вже міркують над можливістю продовження такої співпраці.

Микола МЕЛЬНИЧУК – Старокостянтинівський міський голова

 « У Львові є програма «Від міста до міста». Тоді платили 400 гривень за тонну. Більше того, якби ми приймали більшу частину сміття, то було б більше виділено фінансів для придбання техніки».

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler