Новини

700 дітей краю перенесли операції на очах торік і майже стільки ж лікувалися в стаціонарі. І це лише в обласній дитячій лікарні. Короткозорість, косоокість, кон’юнктивіти – найпоширеніші хвороби, які окулісти виявляють у дітей. При цьому, офтальмологічні порушення мають не лише школярі, а дошкільнята і навіть немовлята. Чому псується зір у дітей і що робити, аби не запустити хворобу – дивіться у сюжеті. 

Маші – 13-ть. Окуляри вона носить вже кілька років. Лікарі встановили дівчинці діагноз «міопія», простіше – короткозорість.

Зараз Маша лікується в офтальмологічному відділенні обласної дитячої лікарні. А от Евеліну на стаціонар поклали вже вдруге. У дівчаток – однакові діагнози. Короткозорість – одна з найпоширеніших хвороб ока, яка вражає дітей саме шкільного віку.

 

Віталій СУБОТЕНКО завідувач офтальмологічним відділенням Хмельницької обласної дитячої лікарні

- Крім школи, вони використовують комп’ютери, гаджети, особливо – мобільні телефони. Багато дітей люблять займатися різними прикладними мистецтвами. Бісер – впливає на розвиток короткозорості.

Окрім міопії, у дітей часто виявляють косоокість, далекозорість, кон’юнктивіти, астигматизм. А ще є хвороби ока, які протікають безсимптомно і непомітно для батьків. Тому медики радять не ігнорувати профілактичні огляди дітей в окуліста і в жодному разі не займатися самолікуванням.

Віталій СУБОТЕНКО завідувач офтальмологічним відділенням Хмельницької обласної дитячої лікарні

- З хвороб, які непомітні – це аномалії рефракцій. Простіше – неправильна будова ока. Це можна визначити тільки спеціальним обладнанням. Кожна дитина повинна пройти профілактичний огляд, щоб вчасно призначити лікування, окуляри

Торік в поліклініці обласної дитячої лікарні офтальмологи прийняли понад 5 тисяч дітей, які мають порушення зору. У стаціонарі пролікували понад тисячу пацієнтів, більше половини з них перенесли операції. Зараз відділення офтальмології обласної дитячої лікарні оснащене всім необхідним обладнанням, аби швидко і точно встановити діагноз і підібрати правильне лікування. А ще тут є унікальний для області комбайн Демського.

Лілія ПАШТЕПА ортоптистка офтальмологічного відділення обласної дитячої лікарні

- В нашому кабінеті є єдиний в області комбайн Демського. Тут займаються діти з короткозорістю та іншими хворобами….

Офтальмологічне відділення розраховане на 30 ліжок. Тут мають змогу лікуватися діти з усієї області. Єдина проблема – на Хмельниччині не вистачає лікарів-офтальмологів. На все дитяче населення їх лише 6. 

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler