Новини

Хмельницькі тролейбусники проти нинішніх умов оплати праці. Частина працівників комунального підприємства «Електротранс» вимагають  перегляду колективного трудового договору із врахуванням роботи за сумісництвом та відпрацьованих понаднормових годин. Вимоги невдоволених тролейбусників керівництво частково задовольнило. А от із роботою понад норми – не все так просто. Чому – знає Світлана Русіна.

Друга серія тролейбусного бунту. 90 із семи сотень працівників  «Елетротрансу» підписалися під вимогою – хочуть отримувати подвійну плату на понаднормову роботу. Яку, на думку невдоволених водіїв, на комунальному підприємстві маскують під графою «сумісництво» .

Тетяна ГЛУЩЕНКО -  юрист ініціативної групи

– Ми пропонуємо, аби ті працівники, які бажають працювати і заробляти більше, повинні це робити за підвищеним тарифом. Тобто 8 годин людина працює за нормальним тарифом. А 2-4 години – за підвищеним тарифом.  

Керівництво «Електротрансу» пояснює: через дефіцит кадрів саме й  звернулося до водіїв із проханням працювати за сумісництвом. Бо лише так підприємство може надавати ефективні послуги містянам. Інакше - тролейбусами просто не буде  кому керувати. Більшість шоферів, за словами адміністрації, на пропозицію пристало. Бо такий варіант дозволяє суттєво збільшити водійську зарплату.

Віктор ПАЛАМРЧУК – директор Хмельницького КП «Електротранс»

- Люди, які сьогодні виявили бажання працювати за сумісництвом, мають сьогодні зарплату до 9,5 тисяч. Інші мають нарахування не більше 6 тисяч.

У ситуації із сумісництвом є і ще один бік: 12-годинний робочий час для водія – справа складна та ,навіть, небезпечна. І для нього, і для пасажирів, і для пішоходів:

Тетяна ГЛУЩЕНКО -  юрист ініціативної групи

- Працювати по 12-13 годин за кермом – це ненормально. Підлягає загрозі і сам працівник, і всі оточуючі.

Платити ж понаднормові за подвійним тарифом адміністрація не у змозі . Кажуть, це потягне за собою подальше підвищення вартості проїзду у тролейбусах. І на це у Хмельницькому не підуть:

Віктор ПАЛАМРЧУК – директор Хмельницького КП «Електротранс»

- Ініціативна група спонукає до різкого підвищення тарифів. Ми на це піти не можемо. Тому ще викличе невдоволення громади міста.

Адміністрація «Електротрансу» визнає: за години понад норми у 2016 підприємство не розраховувалося через скрутний економічний стан. Утім, усе виплатили  на початку 17-го.  Щоправда,, не за подвійним, а за звичайним тарифом. Але трудовий колдоговір в «Електротрансі» щодо умов роботи за сумісництвом обіцяють таки переглянути та вдосконалити. 

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler