Новини

У Хмельницькому правники зі всієї України дискутували на парламентський лад. Щоправда, робили це взаємовічливо .  Дебатні турніри молодих юристів вже стали традиційними для обласного центру. Організовують їх студенти Хмельницького університету управління і права. Такі інтелектуальні дискурси поширені у провідних вузах Європи  як перші практичні завдання правників.  Ну і як дієве навчання ораторському мистецтву.

Понад сімдесят молодих правників зі всієї  України вчилися відстоювати у дискурсі власну позицію. Для цього треба було не лише правильно її формулювати ,але й переконливо  доводити.
Анастасія КІТ – голова організаційного комітету Турніру «Маю право»
- Кожному учаснику, перед тим, як почнеться раунд. Їм зачитується резолюція, всі учасники діляться по румам і їм дається 15 хвилин на підготовку. Тобто, вони мають вільний доступ в Інтернет, любі записи, які вони робили і вони готуються свою промову. Потім по черзі виступає уряд та опозиція. Потім другий уряд та опозиція та доводять свою думку.

Богдан Дєдушкін  вперше бере участь у турнірі. За освітою він  правник - замається громадською діяльністю. Хоча  на змагання потрапив випадково,запевняє – отримав хороший   досвід .
Богдан ДЄДУШКІН – учасник IV Всеукраїнського Дебатного турніру «Маю право», м. Київ
- Я подумав, в принципі цікавий досвід, я і так планував залишитися в Хмельницькому на кілька днів і думаю, чому б не взяти участь. Завжди цікаво відкривати для себе якісь нові речі, щось незвичне, щось нове, спробувати себе в чомусь іншому.

Суть інтелектуальної гри у тому, що кожен її учасник апробовує свої сили  по різні сторони словесної барикади . По –друге, тренує колективну роботу в групі. 

Владислав ГРЕБЕНЮК – голова правління ГО «Молодь за краще майбутнє», м. Хмельницький

- Чудова комунікація і нетворкінгу задля майбутніх зв’язків як і в середині міста, так і обласних і всеукраїнських. І в наступному випадку, коли будуть організовувати різні проекти в Хмельницькому буде якраз можливість спілкування і залучення тих людей, з якими у них сьогодні була комунікація.

Учасники, які пройшли у фінал,  братимуть участь у чемпіонаті України з дебатів. Відбудеться він на початку травня в Тернополі. До слова, подібний принцип  інтелектуальних дебатів поширений серед європейського студентства. І вважається практичною апробацією знань та вмінь у  політичній  та правничій сфері.  

 

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler