Новини

14 березня в Україні вперше відзначили День добровольця. Свято тих, хто свідомо з власної волі пішов захищати Батьківщину. З початком загострення подій на Сході країни українці масово, за власним бажанням, вирушили до військоматів. А ті, хто не волів очікувати на повістку – згуртувалися у добровольчі батальйоні та вирушили боронити незалежність держави. Серед добровольців і жителі Хмельниччини.

Він був у найгарячіших точках Донбасу. Неодноразово – під ворожим обстрілом.  За національністю грузин, за покликанням - український доброволець. У миру його знають як Георгія, на фронті ж він «Гіві». Грузин, котрий вже майже сорок років своєю другою Батьківщиною вважає Україну. Не роздумуючи, добровільно пішов боронити її незалежність.  

Георгій «Гіві» ПАПУНАШВІЛІ – боєць АТО

- Я не мог сидеть тут, когда… Я сына похоронил. Я знаю, что у каждого родителя душа плачет, когда ихни дети гибнут тут. И я решил поехать.

- Лично я поехал туда защищать Украину, и народ украинский…

Добровольцем на фронт пішла й Оксана Романів. Щоправда, замість зброї в руках у дівчини аптечка. Оксана -доброволець Першого добровольчого медичного шпиталю.

Оксана РОМАНІВ – лікар-доброволець

- Я медик, я вмію лікувати, правильно? Там потрібна моя допомога. Вперше ми виїхали на фронт в кінці 2014 року. Там була гостріша ситуації, ніж зараз. В 2015 році ми були в Артемівську при виході з Дебальцеве. Тоді були масштабні бої і багато поранених. Зараз мій підрозділ також працює на фронті саме на нульових позиціях.

Серед військових доброї волі й захисники Донецького аеропорту. Вони 242 дні боронили залізну фортецю. Андрій Казмірчук не з чуток знає про усі події, котрі відбувались у ДАПі. Як і грузин Гіві, Андрій пішов воювати добровольцем. Потрапив у славнозвісний 90-тий окремий аеромобільний батальйон. Андрій один з останніх покидав летовище у січні 2015 року.

Андрій КАЗМІРЧУК - боєць 90-го окремого аеромобільного батальйону

- Розповідає про те, чому пішов воювати.

В українській історії неодноразово фіксувалися випадки добровольчих формувань. Найвідоміші: Запорізька Січ та січові стрільці. У 2014 році в Україні  зафіксована рекордна кількість звернень у  військомати.  Громадяни приходили самі, не очікуючи на повістки. Тоді ж сформувалися перші добробати, котрі вирушили на Донбас боронити східні рубежі країни. Та на законодавчому рівні поняття «доброволець» і досі відсутнє. 

 

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler