Новини

Уже у квітні випускників військових кафедр можуть покликати до армії. Про це заявив обласний воєнком Сергій Присяжнюк. Призов пошириться на осіб віком до 43 років. Зараз триває формування списків таких офіцерів, з’ясовується їхній стан здоров’я та сімейний стан. Окрім того, визначаються частини , куди вони можуть бути призвані за військовою спеціальністю. До армії випускників військових кафедр відправлятимуть на 1,5 року. Але в зону АТО – лише за згодою офіцерів і після спеціальної підготовки. Під час служби за ними зберігатиметься місце роботи та середня заробітна плата.

Закінчив військову кафедру – готуйся відслужити в армії. Військкомати області вже отримали листи від Міністерства оборони про призов офіцерів запасу. План поки що невеликий. За три місяці - 4 тисячі офіцерів з усієї України.

Сергій ПРИСЯЖНЮК – військовий комісар області

- Всі студенти, які закінчили військову кафедру і придатні за станом здоров’я і яким  присвоєне первинне військове звання включно до 43 років можуть бути призвані за повістками військового комісаріату на військову службу. Всі вони будуть призначені на офіцерські посади.

На Хмельниччині офіцерів готують лише у двох вишах – Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка та Національній академії державної прикордонної служби імені Богдана Хмельницького. Тут розповідають, за останні роки програма військової підготовки змінилась.

Володимир СОРОКА – завідувач кафедри військової підготовки НАДСУ ім.. Б. Хмельницького  - Ми більше часу проводимо на полігонах, стрільбищі. Уже наші слухачі відпрацьовують вправи бойових стрільб практично з усіх видів стрілецької зброї, вправи навчального водіння на бойових машинах, які є на озброєнні в ЗСУ.

Щоправда, не всі слухачі планують йти у Збройні Сили. Для декого військова кафедра і досі  лише  «пропуск» до кращої роботи , як це було до російсько-української війни. 

Андрій ЦАПЛЮК – слухач кафедри військової підготовки

- Отримання звання молодшого офіцера полегшує працевлаштування. Тобто, тобі кафедра потрібна лише для «галочки»? – поки що так.

Андрій ЧИЖИК –  слухач кафедри військової підготовки

- Вирішив йти на військову кафедру, бо є загроза Україні і є потреба в молодих кваліфікованих офіцерах і підтримці особового складу. Це обов’язок кожного з офіцерів. Вони прийшли сюди, щоб отримати офіцерську освіту щоб далі проходити військову службу, а не заради корочок.

Ставати на захист держави одразу всім офіцерам не доведеться.  Для початку до армії покличуть «потрібних» спеціалістів. І не обов’язково молодих. Бо  під офіцерський призов потрапляють чоловіки віком до 43 років. Служити доведеться 18 місяців. В тому числі і в зоні АТО, але лише після відповідної підготовки. Новопризвані офіцери будуть користуватись тими ж правами, що й військові Збройних Сил. Тобто, повний соціальний пакет та зарплата від 10 тисяч гривень.  Щорічно випускниками військових кафедр стають майже 10 тисяч осіб. Однак, скількох із них призвуть до війська – у Генштабі не кажуть. Наразі головне підготувати достатню кількість військових, які у будь який момент готові боронити Україну. Ще одна причина, через яку Генштаб взявся призивати випускників кафедр – можливий відтік контрактників. Адже цього року вони отримали можливість розривати безстрокові угоди з військовими частинами. 

 

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler